اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 27 دي 1397| 11 جمادي الاول 1440

 


امروز دشمنان از همه راهها در پي مبارزه با اسلام و قرآن هستند.

تاریخ انتشار: 1397/3/23
کد خبر: 54118
Print
Rss Services


استاد حوزه و دانشگاه :
امروز دشمنان از همه راهها در پي مبارزه با اسلام و قرآن هستند.
حجت الاسلام و المسلمين توحيدي گفت: فضاي مجازي عرصه اي براي مسموم كردن ذهن مسلمانان و دور كردن آنها از مباني دين مي باشد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين توحيدي از اساتيد حوزه و دانشگاه در نشست ائمه جماعات مساجد اهل سنت مشهد،  با اشاره به تفرقه افكني هاي اسرائيل و آمريكاي جنايتكار بر عليه امت اسلامي اظهار داشت: همان طور که در صدر اسلام مدینه پایگاه اسلام بود و بعضی از اقوام یهود دنبال تفرقه بودند و پیشرفت اسلام و مسلمین را نمی توانستند ببینند، در این زمان هم اسرائیل و آمریکا با تفرقه در بین مسلمانان، آنان را به جان هم انداخته و خواستار تفرق آنان از یکدیگرند.

وی با اشاره به اينكه دشمنان اسلام براي جلوگيري از رشد روز افزون اسلام سعي كردند چهره اي خشن از آن در ميان جوامع مختلف نشان دهند، اظهار داشت: به اذعان بسياري، گروههاي تروريستي توسط غربي ها ايجاد شد ولي جنايات آنها به حساب مسلمانان نوشته شد. چرا كه عامل اين جنايات برخي افراد فريب خورده در ميان خود مسلمانان بودند، هر چند آمرين و تئوريسين هاي آن خود غربي ها باشند.

استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه با اشاره به اينكه پيامبر مكرم اسلام زماني كه وارد مكه شدند اعلام عفو عمومي نمودند، خاطر نشان كرد: ديني كه پيامبر و رسول آن چنين عملي را در مواجهه با دشمنان قسم خورده خود انجام مي دهد چگونه ممكن است به ريخته شدن خون ده ها هزار مسلمان راضي باشد.

وي افزود: هنر اسلام اين است كه دشمنان و اعداء را به دوست و حامي تبديل مي كند، اما رفتار برخي مسلمان نماها امروز نه تنها باعث شده است كه غير مسلمانان به اين دين نگروند بلكه باعث شده است بسياري از مسلمانان نيز دلسرد گردند.

حجت الاسلام والمسلمين توحيدي سياست غرب در مقابل اسلام را سياست تهاجم معرفي و اعلام داشت: تا ساليان متمادي مسيحيان و يهوديان به خاطر اينكه مسيحيان معتقد بودند كه قاتل حضرت مسيح يهوديان هستند با يكديگر در جنگ و دشمني بودند. اما زماني كه پيشرفت اسلام را در جوامع خود ملاحظه نمودند در صدد برآمدند كه اختلافات خود را كنار بگذارند ولذا طي كنفرانسي اعلام نمودند قتل حضرت مسيح ارتباطي با يهوديان ندارد تا اتحادي كه ميان غرب و اسرائيل وجود داشت توجيه گردد.

وی تصريح كرد: غرب مشكلات خود را با ايجاد پيمان هاي مختلف اقتصادي و نظامي حل كرد ولي امت اسلامي كه تا ساليان متمادي قدرتمندترين سرزمين هاي جهان بودند دچار تفرقه و از هم پاشيدگي شدند.

حجت الاسلام والمسلمين توحيدي ادامه داد: در صدر اسلام حتي هنگامي كه در جنگ ميان مسلمانان و كفار شخصي شهادتين را مي گفت از نگاه نبي مكرم اسلام مسلمان بود و ريختن خون او حرام بود. اما امروز به بهانه هاي واهي مسلمان خون برادر مسلمان را مي ريزد و براي توجيه كار خود از قرآن استناد مي جويد.

وی فضاي مجازي را عرصه اي براي تبليغ و اشاعه تفكرات گوناگون دانست و اظهار داشت: در اين عرصه هركس بتواند بيشترين استفاده را نمايد قطعا نفع بيشتري خواهد برد لذا ضروريست در اين زمينه تمام سعي خود را بنماييم و مباني دين را گسترش دهيم.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.