اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


مراسم تجلیل از فعالین قرآنی و نفرات برتر مسابقات فرهنگی مسجد فاروق اعظم ارومیه برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/3/24-5:35
کد خبر: 54120
Print
Rss Services


مراسم تجلیل از فعالین قرآنی و نفرات برتر مسابقات فرهنگی مسجد فاروق اعظم ارومیه برگزار شد
مراسم تجلیل از فعالین قرآنی و نفرات برتر مسابقات فرهنگی مسجد فاروق اعظم ارومیه با حضور رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان و مسئول اداره فرهنگی دفتر استانی برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، مراسم تجلیل از فعالین قرآنی و نفرات برتر مسابقات فرهنگی مسجد فاروق اعظم ارومیه با حضور رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان و مسئول اداره فرهنگی دفتر استانی برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: اسلام به زنان ارزش داد و به شخصیت بانوان ارزش داد.

وی افزود: قرآن و علوم قرآنی دستورهای متقنی برای هدایت انسان ارائه داده است و زنان الگو را  برای بانوان مسلمان معرفی می کند.

حجت الاسلام فعال آذر خاطرنشان کرد: خدای متعال برای حفظ جایگاه شخصیت زن، رعایت حجاب و نوع برخورد با نامحرم را مطرح می کند و آن را از ضروریات دین معرفی می کند.

وی تصریح کرد: انسان باید از معارف قرآن درس بگیرد و در زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی بهره مند شود.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان اذعان داشت: یادگیری و یاد گرفتن قرآن نیز از دستورات موکد  پیامبر اکرم(ص) و خدای متعال برای مسلمانان است و لازم است به احکام این کتاب الهی عمل شود و در سبک زندگی انسان به کار گرفته شود.

در ادامه حجت الاسلام اسماعیلی، رئیس اداره فرهنگی دفتر استانی اظهار داشت: برنامه های فرهنگی و قرآنی مورد توجه دفتر استانی است و امیدواریم این فعالیت ها مستمر باشد.

وی افزود: برگزاری کلاس های قرآنی و یادگیری معارف قرآنی و مانوس شدن با آن باعث تربیت صحیح فرزندان و نورانی شدن محیط خانواده می شود.

ماموستا کلشی نژاد، امام جماعت مسجد فاروق اعظم نیز اظهار داشت: فعالیت های قرآنی باید محور فعالیت ها در مسجد باشد.

وی افزود: مراسم جمع خوانی در ماه مبارک رمضان در دو گروه خواهران و برادران با حضور طلاب مدرسه علوم دینی شیخ شلتوت ارومیه و عموم مردم روزه دار اهل سنت منطقه در این مسجد برگزار می شود.

ماموستا کلشی نژاد خاطرنشان کرد: در سایه این کلاسهای قرآنی نیز افراد مختلفی در مسابقات استانی و کشوری شرکت کردند و حتی حائز رتبه های برتر شدند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.