اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


علمای اهل‌سنت کرمانشاه از "ورود بی‌رویه کالاهای خارجی" انتقاد کردند

تاریخ انتشار: 1397/3/26
کد خبر: 54140
Print
Rss Services


علمای اهل‌سنت کرمانشاه از "ورود بی‌رویه کالاهای خارجی" انتقاد کردند
علمای اهل سنت استان کرمانشاه به "حمایت از کالای ایرانی" تاکید کردند و گفتند: مبارزه با بیکاری و مقابله ابرقدرت‌ها در گروی حمایت از تولید داخلی است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه،با اعلام شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، یکی از وجوه اصلی اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گرفته تا عموم مردم با حمایت از تولیدات داخلی چرخ اقتصاد و زندگی خانواده ایرانی را به حرکت درآورند که علمای اهل سنت استان کرمانشاه در گفت‌وگوی از راه‌ها و بایدهای تحقق شعار امسال سخن گفتتند.

مهمترین راه نجات کشور از وابستگی با تولید داخلی

ماموستا احمد شیخی امام جمعه ثلاث‌باباجانی گفت: حمایت از تولید داخلی مهمترین راه نجات کشور از وابستگی همه جانبه به ابرقدرت‌ها است. یکی از اهداف اساسی تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران، استقلال در همه زمینه‌ها به‌ویژه در بُعد اقتصادی است، حمایت از تولیدات داخلی وابستگی به دنیای خارج را کاهش می‌دهد.

امام‌جمعه ثلاث‌باباجانی گفت: تقویت و پشتیبانی از تولیدات ملی و ایرانی، جلوگیری از ورود بی‌رویه کالاهای خارجی، افزایش صادرات و کاهش واردات تنها راه نجات عملی کشور از بحران اقتصادی و زمینه‌ساز تقویت صنایع داخلی است. وابستگی اقتصادی به ابرقدرت‌ها در نهایت منجر به وابستگی نظامی و سیاسی می‌شود که این خود سرمنشاء مشکلات ساختاری بزرگتری در کشور است.

وی با بیان اینکه دولت موظف است از تولیدکنندگان حمایت کند و بر تولید و کیفیت کالاهای تولیدی نظارت داشته باشد، عنوان کرد: دولت باید سیاست‌های مشوقانه برای مردم داشته باشد تا بتواند کالای داخلی را به مردم معرفی و تبلیغ کند.

محصولات داخلی باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد

ماموستا عبدالله غفوری امام‌جمعه روانسر گفت: افزایش کیفیت محصولات داخلی مانع جدی ورود و مصرف بی‌رویه کالاهای خارجی و قاچاق می‌شود. مقام معظم رهبری از روی درایت و حکمت و توجه به نیازهای معیشتی مردم این شعار سال را مطرح کردند؛ وظیفه همه مسئولان و مردم این است که حمایت از تولیدات داخلی را سرلوحه اقدامات اساسی خود قرار دهند.

وی حمایت، توسعه، تبلیغات مناسب و تشویق مردم به خرید کالای ایرانی را وظیفه آحاد ملت ایران دانست و افزود: این امر به‌طور جدی به نفع مردم است زیرا حمایت از تولیدات داخلی در نهایت منجر به افزایش اشتغالزایی در کشور می‌شود.

امام جمعه روانسر با اشاره به اینکه تنها در صورت افزایش کیفیت محصولات ایرانی از سوی تولیدکنندگان مردم دیگر رو به سوی مصرف کالاهای خارجی و قاچاق نمی‌آورند، عنوان کرد: رونق و حمایت از تولیدات داخلی منجر به رونق و بازگشت کارخانجات تولیدی تعطیل به چرخه بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح این شعار و پیام از سوی مقام معظم رهبری به‌طور قطع یک پیام حیات‌آفرین و اساسی برای جامعه است، بیان کرد: یکی دیگر از نتایج مثبت حمایت از تولیدات داخلی رفع وابستگی اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران به ابرقدرت‌های شرق  و غرب جهان است.

اقتصاد مقاومتی نیاز به حمایت دولت دارد

ماموستا محمد براتی امام جمعه ازگله گفت: حمایت دولت از کالای ایرانی موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود. تولیدکنندگان کالاهای خود را با کیفیت بهتری به مصرف‌کنندگان ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه دولت نیز باید تسهیلات خوبی را در اختیار کارخانجات و تولیدکنندگان داخلی قرار دهد، گفت: فرهنگ تقویت و خرید کالای ایرانی از سوی مردم باید نهادینه شود.

امام جمعه ازگله با بیان اینکه باید به‌طور جدی جلوی کالاهای قاچاق گرفته شود، بیان کرد: مسئولان استانی باید همت واقعی خود را برای رونق کارگاه‌ها و کارخانجات ورشکسته صرف کنند. شعار رهبر انقلاب در واقع حمایت از اشتغال و رونق اقتصادی کشور است.

براتی با اشاره به اینکه سرنوشت کشور به دست خودمان است و با خرید کالای ایرانی می‌توانیم چرخ اقتصاد کشور را بچرخانیم، عنوان کرد: حمایت از نیروی کار و ابتکار و سرمایه و سرمایه‌گذاری، حمایت از خودکفایی و غیرت ملی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد زمانی رونق می‌یابد که تولید ملی رشد پیدا کند و از کالاهای داخلی حمایت شود و خریدار توجهش به کالای داخلی باشد، اظهار کرداگر تولید ملی وجود نداشته باشد شغل ایجاد نشده و مصرف به سمت قاچاق رفته و کالای قاچاق وارد کشور می‌شود.

مبارزه با بیکاری با حمایت از تولید داخلی انجام می شود

ماموستا یحیی شهبازی دبیر شورای روحانیت روانسر گفت: مبارزه با فقر و بیکاری نیازمند حمایت جدی دولت از تولیدات داخلی است. خرید از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی در شرایط اقتصادی که کشور ما در آن به سر می‌برد یک امر کاملاً عقلانی است که مقام معظم رهبری بارها بر روی آن تاکید کرده‌اند که متأسفانه مورد غفلت واقع شده است.

وی گفت: ما اکنون شاهد جولان کالاهای وارداتی در بازارهای داخلی هستیم در حالی که کالاهای مشابه داخلی مورد استقبال خریداران قرار نمی‌گیرد و کشور با مشکلاتی همچون بیکاری مواجه می‌شود.

دبیر شورای روحانیت روانسر افزود: جالب‌تر آنکه این روزها حتی بسیاری از تولیدات داخلی با نام و نشان کالاهای خارجی در بازار عرضه شده و برخلاف بسیاری از کشورهای جهان که تولید داخلی مایه مباهات است برای تولیدکننده و فروشنده داخلی جنس ایرانی مایه مباهات نیست.

‌وی افزود: حمایت از تولید داخلی و توجه به محصولات ایران لازم است و توجه به معیشت کارگران و تولیدکنندگان زمینه‌های لازم برای تولیدکالاهای ایرانی با کیفیت را فراهم می‌کند. برای استقلال و مبارزه با فقر و بیکاری دولت وظیفه سنگین حمایت از تولید داخلی را بر عهده دارد که در نتیجه آن مردم با شناخت کافی از ویژگی‌های کالاها بهترین یاری‌دهندگان دولت خواهند بود تا کشور کمبود کالا نداشته باشد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.