اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیشور برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/4/2
کد خبر: 54268
Print
Rss Services


بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیشور برگزار شد
مسابقات قرآنی فیشور که از پیشینه‌ بسیاری برخوردار است سالانه در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده و جوانان و خداجویان را به سمت کلام خدا و حفظ آن جذب می‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، مسابقات قرآنی فیشور که از پیشینه‌ بسیاری برخوردار است سالانه در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده و جوانان و خداجویان را به سمت کلام خدا و حفظ آن جذب می‌کند.

در این سال و در بیست و چهارمین دوره از مسابقات قرآن کریم که در فیشور از توابع اوز لارستان برگزار شد منصور محتاجی نماینده دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس با بیان اینکه هجمه‌های سنگینی از جانب دشمنان بر علیه اعتقادات مسلمانان شروع شده است اظهارداشت: اتحاد مسلمانان و اعتقاد آنان چیزی است که پیروزی‌های پی در پی برای اجتماع مسلمانان را رقم زده است و دشمنان در این باره به دنبال اختلاف افکنی هستند.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند قرآن سراسر نور را که تمام ابعاد زندگی بشر را دربرگرفته از درک مسلمانان دور نگه دارند.

محتاجی خاطر نشان کرد: مسئولیت بزرگی بر عهده معلمان، قرآن پژوهان و بزرگان دینی است که به نحو شایسته‌ای قرآن را درک کرده و بیاموزند.

در همایش بیست و چهارمین دوره از مسابقات قرآن کریم فیشور، محمدعزیز حنیفی، امام جمعه فیشور نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران راه اندازی این مسابقات و برنامه‌ها و قدردانی از همکاری نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس بیان کرد: ما خود را حافظان قرآن نامیده‌ایم و باید بدانیم که بار سنگینی به دوش گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در این دوران، دشمنان خدا تلاش می‌کنند که نور قرآن و عزت حافظان را پایمال کنند تصریح کرد: باید در این راه دارای صبر اصحاب کرام و اخلاص مومنان راستین خدا باشیم و یقین داشته باشیم که وقتی با اخلاص، قرآن بخوانیم و عمل کنیم خدا به ما عزت دنیا و آخرت عطا می‌کند.

عبدالصمد ابونجمی امام جمعه خنج نیز با یاد از افرادی که پایه گذار راه اندازی این محفل قرآنی بوده و اکنون از دنیا رفته‌اند گفت: قرآن کتابی کامل و جامع است و ما نباید دین را بر مرم سخت بگیریم که در این صورت مغلوب می‌شویم بلکه باید سعی شود با همه از جمله آنانی که هنوز با اسلام آشنا نشده‌اند مهربانی کرد.

وی با بیان اینکه باید زمینه ایجاد محبت را ایجاد کرد اظهار داشت: راه خدا را باید با حکمت و موعظه های خوب پیش ببریم و با بهترین روش بحث کنیم.

شیخ عبدالحمید حنیفی از دست اندرکاران برگزاری این مسابقات گفت: یکی از اهداف مهم برگزاری مسابقات حفظ قرآن این است که عزیزانی که در این منطقه دارای استعداد خاصی هستند و مردمی که علاقه زیادی به کلام خدا دارند را در این راه هدایت کنیم.

وی افزود: امسال در بیست و چهارمین دوره از مسابقات نتیجه آن را میبینیم که از مناطق دور و نزدیک، حافظان قرآن شرکت کرده و با صوت زیبا به تلاوت می‌پردازند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.