اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

تاریخ انتشار: 1397/4/5
کد خبر: 54359
Print
Rss Services


تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب
شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب درباره تحریم اهانت به همسران پیامبر اسلام(ص) را تأیید و بر لزوم عمل به آن تأکید کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شورای عالی اسلامی الجزائر دیروز (دوشنبه) در بیانیه ای بر تحریم توهین به صحابه پیامبر اکرم (ص) و لزوم احترام به همسران ایشان تأکید و اهانت به آنها را توهینی آشکار به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) و مخالفت با ایمان توصیف کرد.

این شورا در بیانیه خود فتوای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحریم توهین به همسران پیامبر (ص) و نمادهای اهل سنت را ستود و بر ضرورت عمل به این فتوا تأکید کرد.

شورای عالی اسلامی الجزائر این فتوا را فتوایی مبارک در جهت ایجاد وحدت امت اسلامی و جلوگیری از تفرقه و راهی برای مقابله با رفتار ناپسند اهانت به صحابه پیامبر(ص) دانست و نسبت به خطرات فتنه در جوامع اسلامی هشدار داد.

رهبر معظم انقلاب چندی در سالهای گذشته در پاسخ به استفتائی اعلام کردند: "اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.