اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


تقدیر عالم اهل سنت لبنان از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

تاریخ انتشار: 1397/4/10
کد خبر: 54440
Print
Rss Services


تقدیر عالم اهل سنت لبنان از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب
دبیرکل جنبش توحید اسلامی لبنان خواستار تعمیم دادن فتوای حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ، به تحریم اهانت به مقدسات دینی سایر مذاهب اسلامی در سراسر جهان اسلام شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شیخ بلال شعبان، دبیرکل جنبش توحید اسلامی لبنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تقریب، در زمینه فتوای حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با تحریم اهانت به همسران پیامبر اسلام(ص) و اهمیت این فتوا در جوامع اسلامی و تأثیر آن در تقویت و تحکیم وحدت اسلامی، ضمن تمجید خط مشی وحدت گرایانه مقام معظم رهبری تأکید کرد: مهمترین اقدام رهبر جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی و تقویت وحدت میان مسلمانان، همین فتوای تاریخی بود که امام خامنه ای چند سال پیش در مورد تحریم اهانت به مقدسات سایر مذاهب اسلامی صادر فرمودند.

وی این فتوا را اساس نزدیکی مذاهب به یکدیگر و از بین بردن اختلافات و مایه شکست توطئه های دشمنان دانست و افزود: لازم است علمای سراسر جهان اسلام نیز مانند علمای الجزایر که فتوای حضرت آیت الله خامنه ای را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند ما نیز این فتوا را به مقدسات همه مذاهب اسلامی تعمیم دهیم.

شیخ شعبان ادامه داد: بحران واقعی که امروز امت اسلامی با آن مواجه است، بحران فتنه های مذهبی و اختلاف و تفرقه ای است که از سوی استعمار کینه توز غرب ایجاد شده است تا به این وسیله قدرت مسلمانان شکسته شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا، تلاش های جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر انقلاب اسلامی در مقابله با چالش های پیش روی مسلمانان و حمایت از ملت فلسطین و گروه های مقاومت و همچنین ملت های ستمدیده، قابل ستایش است.

شیخ شعبان در زمینه نقش رسانه در دوران کنونی نیز اظهار داشت: چیزی که امروز بر جهان تسلط یافته است، رسانه است که به صورت مستقیم بر حوادث و به ویژه بر افکار عمومی مردم عادی تأثیر گذاشته و احساسات دینی و مذهبی آنها را جریحه دار می کند. از این رو، رسانه ها بر اقدامات مثبت جمهوری اسلامی ایران در جهت ایجاد وحدت میان مسلمانان سرپوش گذاشته و آن را انتشار نمی دهند.

وی در خصوص نقش دولت های عربی و تعامل آنها با فتواها و فراخوان های رهبر انقلاب اسلامی درجهت وحدت مسلمانان خاطرنشان ساخت: بسیاری از کشورهای عربی از امنیت رژیم صهیونیستی حمایت می کنند لذا طرح تحکیم وحدت اسلامی و حمایت از طرح های وحدت گرایانه جمهوری اسلامی ایران و مبارزه با تفرقه و اختلاف مذهبی بر عهده جنبش های اسلامی و علما و اندیشمندان دینی خواهد بود.

شیخ شعبان تأکید کرد: وحدت اسلامی، ملی و مذهبی، مصلحت دنیا و آخرت ما است؛ جهان امروز نیز بر اساس اختلاف نژادها و عقاید، به سمت تأسیس احزاب بزرگ مانند اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا پیش می رود، پس چرا مسلمانان که دارای بهترین مشترکات تاریخی و دینی چون قرآن و پیامبر و قبله و عقاید واحد هستند، نمی توانند یک حزب قوی و مستحکم داشته باشند؟

این عالم اهل سنت لبنانی درباره تلاش های جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد وحدت امت اسلامی نیز گفت: کشورهای استکباری غرب تلاش می کنند با این اقدامات مقابله کنند زیرا تشکیل یک جهان اسلام متحد، سبب می شود که عزت و قدرت امت اسلامی به آنها بازگردانده شود، بنابراین دشمنی آنان با طرح وحدت امت اسلامی امری طبیعی است زیرا منافع آنها را به خطر انداخته و نقشه های آنها در جهت تقسیم جهان اسلام به کشورهای کوچک را نقش بر آب می کند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.