اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


همایش «قدس، رمز وحدت و عزت اسلامی» در باکو

تاریخ انتشار: 1397/4/12-11:36
کد خبر: 54510
Print
Rss Services


همایش «قدس، رمز وحدت و عزت اسلامی» در باکو
همایش «قدس، رمز وحدت و عزت اسلامی» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن روز جهانی قدس یادگار گرانسنگ امام راحل عظیم الشأن، همایش «قدس، رمز وحدت و عزت اسلامی» با حضور جواد جهانگیرزاده، سفیر و اصغر فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان در باکو و جمعی از مسئولان و احزاب و تشکل‌های سیاسی و اجتماعی، نمایندگان محافل علمی، فرهنگی و رسانه‌ای جمهوری آذربایجان در محل سالن اجتماعات این نمایندگی فرهنگی، برگزار شد.

جهانگیرزاده، سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان طی سخنانی به فلسفه و دلیل نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز قدس» توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت و به اهمیت وحدت بین مسلمانان اشاره کرد.

فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان در باکو با اشاره به مسأله مهم قدس، کمرنگ شدن اتحاد مسلمانان را عامل بزرگ مظلومیت ملت فلسطین دانست و وحدت اسلامی را لازمه اجتناب‌ناپذیر برای جهان اسلام و آزادی نخستین قبله مسلمانان عنوان کرد.

وی با معرفی قدس به عنوان سمبل مقاومت امت اسلامی، به نفاق و تفرقه افکنی صهیونیست‌ها در بین دولتها و ملت‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام همیشه بر علیه یکپارچکی و اتحاد مسلمانان بودند و هستند و یکی از شگردهای آنها نیز، ایجاد گروه‌های تروریستی همچون داعش، طالبان و ... است.

فارسی همچنین، حمایت نه تنها مسلمانان بلکه تمام انسان‌های آزاده از ملت مظلوم فلسطین را بسیار مهم برشمرد و برخی از ویژگی‌های شاخص و والای امام خمینی (ره) را مطرح کرد.

در ادامه، برخی از شخصیت‌های علمی ـ مذهبی چون حاج ائلقار ابراهیم اغلو، رییس مرکز حمایت از آزادی مذهبی و وجدان، سیاوش حیدراف، معاون اداره دولتی در امور تشکل‌های دینی، سلیم باب اله اوغلو، دبیر اتحادیه نویسندگان آذربایجان، قابل جمال زاده، معاون انستیتوی فلسفه آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان، مایل یعقوب، نویسنده، مترجم و استاد فلسفه دانشگاه خزر، خانم سولماز توحیدی، شرقشناس جمهوری آذربایجان، شاهین فاضل، شاعر و مورخ و سایر نمایندگان محافل علمی، فرهنگی و رسانه‌ای جمهوری آذربایجان در رابطه با موضوع «قدس، رمز وحدت و عزت اسلامی» و آینده نگری و جاودانگی و ماندگاری اندیشه‌های ناب حضرت امام خمینی (ره) سخنرانی کردند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.