اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ذکر و یاد خدا بر طرف کننده همه مشکلات است

تاریخ انتشار: 1397/4/19
کد خبر: 54623
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم :
ذکر و یاد خدا بر طرف کننده همه مشکلات است
حجت الاسلام افشین پرسیان در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با دعوت به تقوای الهی آغاز کرد و با بیان اینکه ذکر خدا فرصتی برای فیض بردن از درگاه الهی است ، اظهار داشت : ذکر و یاد خدا بر طرف کننده همه مشکلات است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام افشین پرسیان در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با دعوت به تقوای الهی آغاز کرد و با بیان اینکه ذکر خدا فرصتی برای فیض بردن از درگاه الهی است ، اظهار داشت : ذکر و یاد خدا بر طرف کننده همه مشکلات است .

وی افزود : یکی از دستورات قرآن کریم ذکر و یاد خداست که دائم باید آن را به جا آوریم تا از مراتب فیض آن بی بهره نمانیم و کسی که از ذکر خدا غافل شود از این فرصت بی بهره است و مشکلات زیادی در سر راهش قرار خواهد گرفت .

 امام جمعه موقت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم دوری از ذکر و یاد خدا را موجب ارتکاب به اعمالی همچون غیبت ، دورویی و قطع صله رحم دانست و خاصر نشا کرد : یاد خدا همه مشکلات را برطرف می کند و زمینه هدایت و سعادت را در انسان ایجاد می کند و او را از معصیت و گناه دور می نماید .

وی در ادامه خطبه های خود با اشاره به اهمیت خواندن نماز صبح در اول وقت ، گفت : نماز صبح از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ثمرات و برکات زیادی برای انسان به همراه دارد که اگر آن را درک کنیم موجب تقویت تقوی و ایمان قلبی خواهد شد.

حجت الاسلام افشین پرسیان با تاکید بر کیفیت نماز ها ، خاطرنشان کرد : باید در هنگام عبادت و نماز به گونه ای با خداوند ارتباط برقرار نماییم که در محضرش قرار داریم و نظاره گر ما است و اگر خداوند متعال را  با خضوع و خشوع عبادت نماییم مورد رحمت و مغفرتش قرار خواهیم گرفت .

وی در پایان سخنان خود برای سلامتی رهبر معظم انقلاب اسلامی ، توفیق خدمت رسانی به مسئولان و آمرزش گناهان دعا کرد .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.