اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


صله رحم و نیکی به والدین در بین مردم جامعه تقویت شود

تاریخ انتشار: 1397/4/22
کد خبر: 54660
Print
Rss Services


امام جمعه سنندج :
صله رحم و نیکی به والدین در بین مردم جامعه تقویت شود
امام جمعه سنندج بر ادای صله رحم و نیکی به والدین تأکید کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: درگذشت جان‌باختگان حادثه‌ برخورد تانکر نفتکش با اتوبوس مسافربری در سنندج را به محضر مبارک مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده‌های داغدیده قربانیان تسلیت می‌گویم.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان یکی از مهم‌ترین نهادهای حکومت است که وظیفه مهم نظارت بر مصوبات مجلس را دارد و اگر مصوبه‌ای مطابق با شریعت نباشد رد و در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نظارت دارد.

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده قرآن تصریح کرد: باید همه ما مسلمانان در دوران زندگی خود از دستورات حق‌تعالی و حضرت رسول‌اکرم(ص) پیروی کنیم و ضمن رعایت اخلاق و دوری از گناهان و اشتباهات، به‌دنبال کسب رضایت خداوند باشیم.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌‌های خود با بیان اینکه موضوع صله رحم در اسلام، اهمیت زیادی دارد و آیات و احادیث فراوانی در این زمینه وجود دارد، اضافه کرد: انسان‌ها با ارتباط و دیدار با با خویشاوندان و بستگان صله رحم به‌جا بیاورند، چرا که رعایت این امر جزو دستورات خداوند و پیامبرگرامی اسلام(ص) است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه سنت الهی صله رحم و نیکی به والدین وظیفه‌ای اخلاقی است، به فرموده حضرت رسول اکرم(ص) افزود: به‌جا آوردن صله رحم در زندگی، سبب طول عمر و انسان را از بلاهای آسمانی دور و گرفتاری‌ها را برطرف می‌کند.

امام جمعه سنندج با تاکید بر حفظ حرمت همسایه خاطرنشان کرد: براساس فرموده خداوند و اسلام، باید حقوق و آبروی همسایه را رعایت کنیم و نسبت به فرزندان آنان دلسوز باشیم.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.