اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


انتصاب امام جمعه جدید مسجد جامع محله جوسر شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار: 1397/4/22
کد خبر: 54663
Print
Rss Services


انتصاب امام جمعه جدید مسجد جامع محله جوسر شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان
مولوی عزیزالله ملازهی از سوی حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان بعنوان امام جمعه مسجد جامع محله جوسر شهر قصرقند معرفی گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان سيستان و بلوچستان، این مراسم با حضور علماء، معتمدین، ریش سفیدان و حجت الاسلام والمسلمین جوادی، معاون فرهنگی شعبه چابهار دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان سيستان و بلوچستان برگزار شد.

حجت الاسلام جوادی ضمن ابلاغ سلام آیت الله سلیمانی به مردم شریف شهرستان قصرقند گفت: نماز جمعه از شیوه های زیبا و دلپذیر عبادت به شمار می رود که از سوی دین مبین اسلام به منظور تحقق آرمانهای اجتماعی تشریع شده است نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی . رویکردی به حکمتها و مصلحت های اجتماعی هم چون وحدت و همدلی ، تعاون و برادری  عدالت و انصاف و صلح و همزیستی دارد.

وی در ادامه به روایتی از پیامبر(ص) اشاره فرمودند. هنگامی که شب معراج مرا به آسمان بردند زیر عرش خدا هفتاد هزار شهر را دیدم که هر شهری همانند دنیای شما بود و فرشتگان را که بالهایشان گسترده بودند و خدا را تسبیح و تهلیل می کردند و می گفتند خدایا کسانی را که در نماز جمعه حاضر می شوند . بیامرز.حجت الاسلام والمسلمین جوادی در ادامه به مسئله وحدت اشاره نمود و افزود: وحدت و اتحاد و انسجام عامل و باعث پیشرفت دنیای اسلام و مسلمانان خواهد شد. مسلمانان باید به دستورات قرآن و سنت نبوی عمل کنند. سنت و سیره پیامبر (ص) وحدت آفرین است.

معاون فرهنگی شعبه چابهار دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان سيستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه یهود دشمن درجه یک مسلمانان است و دائما دنبال شکاف و تفرقه و اختلاف بین مسلمانان هستند گفت: مسلمانان باید هوشیار باشند و فریب افکار نادرست یهود را نخورند و با اتحاد و انسجام و همبستگی و همزیستی مسالمت آمیز در کنار هم زندگی و به امورات یکدیگر رسیدگی کنند.

در پایان حکم امامت مولوی عزیزالله ملازهی قرائت و سپس به وی تحویل شد.

شهر قصرقند در فاصله 167 کیلومتری شهر چابهار قرار دارد و همچنین شهر قصرقند در فاصله 582 کیلومتری شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع گردیده است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.