اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


امضای قرارداد امنیتی فوق سری میان عربستان و فرانسه همزمان با انتقادهای شدید به فرانسه

تاریخ انتشار: 1397/4/22
کد خبر: 54667
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
امضای قرارداد امنیتی فوق سری میان عربستان و فرانسه همزمان با انتقادهای شدید به فرانسه
عربستان و فرانسه قرارداد امنیتی فوق سری میان خود امضا کرده اند که بر اساس آن فرانسه در حفظ و نگهداری اطلاعات فوق سری و پنهان داشتن این اطلاعات به عربستان کمک می کند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، عربستان و فرانسه قرارداد امنیتی فوق سری میان خود امضا کرده اند که بر اساس آن فرانسه در حفظ و نگهداری اطلاعات فوق سری و پنهان داشتن این اطلاعات به عربستان کمک می کند.

گزارش های رسیده از ریاض حاکی از آن است که وزیر دفاع فرانسه یعنی خانم پارلی به جده آمده و در این شهر با وزیر دفاع عربستان و ولیعهد این کشور یعنی محمد بن سلمان دیدار کرده و قرارداد فوق سری به اتفاق هم به امضا رسانده اند. بر این اساس خانم پارلی وزیر دفاع فرانسه در شهر جده با محمد بن سلمان که همزمان وزیر دفاع و ولیعهد عربستان می باشد دیداری پشت درهای بسته داشته اند و در این دیدار قراردادی فوق سری میان خود امضا کرده اند که بر اساس آن فرانسه در حفظ و نگهداری اطلاعات فوق سری و اسناد و مدارکی که فاش شدن آنها منع شده است به عربستان کمک می کنند. امضای این قرارداد فوق سری میان دو طرف در حالی است که دولت فرانسه و رئیس جمهور این کشور یعنی امانوئل مکرون به شدت زیر انتقادهای شدید افکار عمومی در فرانسه و دیگر کشورهای جهان قرار دارد. بر اساس نظرسنجی ها بیش از 75 درصد از مردم فرانسه مخالف کمک های نظامی فرانسه به عربستان برای کشتار مردم یمن می باشند. فرانسه سومین کشور صادر کننده اسلحه در جهان می باشد و این کشور قراردادهای سنگین نظامی با عربستان و امارات در طول سه سال گذشته امضا کرده است تا بر اساس آن به تامین سلاح های مرگبار این کشورها برای کشتار مردم مظلوم یمن بپردازد. این در حالی است که دولتمردان فرانسه بر اساس سنتی تاریخی خود را میراث دار حقوق بشر و یکی از اصلی ترین کشورهای تهیه کننده منشور حقوق بشر سازمان ملل می دانند و بر این باورند که این منشور بر اساس آموزه های فرانسوی شکل گرفته و این کشور نقشی تعیین کننده در حقوق بشر جهانی دارد.

این در حالی است که هم اکنون فرانسه یکی از اصلی ترین کشورهای همدست در جنایت های عربستان و امارات در یمن بدل شده است.

لینک خبر:

http://en.abna24.com/news/middle-east/saudi-france-sign-agreement-on-protecting-classified-data_901174.html

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.