اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حمله تروریستی بزرگ به یکی از شهرهای اصلی تمرکز شیعه و سنی در پاکستان

تاریخ انتشار: 1397/4/22
کد خبر: 54668
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
حمله تروریستی بزرگ به یکی از شهرهای اصلی تمرکز شیعه و سنی در پاکستان
یک از شهرهای اصلی تمرکز شیعه و سنی در پاکستان هدف حمله تروریستی بزرگی قرار گرفته است.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، یک از شهرهای اصلی تمرکز شیعه و سنی در پاکستان هدف حمله تروریستی بزرگی قرار گرفته است.

گزارش های رسیده از پاکستان حاکی از آن است که تروریست های تکفیری مردم بی گناه را در شهر پیشاور مورد هدف خود قرار داده و حداقل 20 تن از آنها را به شهادت رسانده اند. بر این اساس تروریست های تکفیری مردم بی گناه شهر پیشاور که به عنوان یکی از شهرهای اصلی تمرکز شیعه و سنی در پاکستان شناخته می شود را مورد هدف خود قرار داده و 20 تن از آنها را به شهادت رسانده و حداقل 30 تن دیگر را هم زخمی کرده اند. گزارش های رسیده بیانگر آن است که تروریست های تکفیری به دنبال ترور یکی از رهبران احزاب این شهر بوده که وی با نام بلور در این عملیات تروریستی جان خود را از دست داده است. این در حالی است که پیش از این هم بارها عملیات های تروریستی در این شهر پاکستان و دیگر شهرهای این کشور رخ داده و شهروندان شیعه و سنی پاکستانی را مورد هدف خود قرار داده است. شهر پیشاور از گذشته های تاریخی به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای پاکستانی که دارای پیشینه تاریخی و غنی می باشد شناخته می شده است. این شهر میزبان مسلمانان شیعه و سنی پاکستانی می باشد و جلسات مناظره ای که میان علمای شیعه و سنی در این شهر شکل می گرفته، زبانزد خاص و عام بوده است. به عنوان مثال می توان به کتاب شبه ای پیشاور اشاره کرد که سرگذشت مناظره های بسیار معروف میان یکی از علمای شیعی و همچنین علمای اهل تسنن در این شهر بوده است.

پیشاور به عنوان یکی از شهرهای دارای پیشینه غنی تاریخی و مرکز علم پاکستان در حالی مورد هدف حملات تروریستی قرار می گیرد که تروریست ها بارها ثابت کرده اند به دنبال ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی هستند و از این روی، این شهر را به عنوان هدف حملات تروریستی خود قرار داده اند.

لینک خبر:

http://en.abna24.com/news/central-asia-subcontinent/explosion-in-peshawar-city-leaves-at-least-20-dead-several-wounded-pics_901334.html

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.