اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


هماهنگی کامل ایران با دولت های عراق و سوریه درباره ماندن و یا ترک مشاوران نظامی ایران از این کشورها

تاریخ انتشار: 1397/4/22
کد خبر: 54669
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
هماهنگی کامل ایران با دولت های عراق و سوریه درباره ماندن و یا ترک مشاوران نظامی ایران از این کشورها
مشاور عالی رهبر انقلاب ایران اشاره کرده است که مبحث ماندن و یا ترک کشورهای سوریه و عراق توسط مشاوران نظامی ایران کاملا با هماهنگی دولت های این کشورها آنجام می شود.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، مشاور عالی رهبر انقلاب ایران اشاره کرده است که مبحث ماندن و یا ترک کشورهای سوریه و عراق توسط مشاوران نظامی ایران کاملا با هماهنگی دولت های این کشورها آنجام می شود.

پایتخت خبری رویترز گزارش داده است که علی اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر انقلاب اسلامی ایران در امور بین الملل، در دیدار خود با مقامات روسی در مسکو اعلام کرده است که مبحث ماندن و یا خروج مشاوران نظامی ایران از کشورهای سوریه و عراق کاملا مربوط به دولت های این کشورها می باشد و در صورتی که دولت های این کشورها از مشاوران نظامی ایران بخواهند که این کشورها را ترک کنند ایران به سرعت این خواسته را آنجام می دهد. وی اشاره کرده است که مبحث حضور نظامی ایران و روسیه در کشوری مانند سوریه کاملا مربوط به دولت این کشور می باشد و ایران و روسیه برای کمک به دولت سوریه در برابر تروریست های تکفیری در این کشور حضور دارند و این مبحث هیچ ارتباطی به کشورهای خارجی و فشار آنها ندارد. وی گفته است که ایران بنا به درخواست دولت سوریه و به صورتی کاملا قانونی در این کشور حضور دارد و هیچگاه اسیر فشارهای آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورها نمی شود و در صورتی که دولت سوریه درخواست کند ایران به سرعت این کشور را ترک می کند و یا در صورت درخواست دولت سوریه این حضور همچنان ادامه خواهد یافت. وی در این راستا واکنشی به فشارهای آمریکا و اسرائیل به پوتین داشته است و گفته است که ایران هیچگاه اسیر فشارهای خارجی نمی شود و تنها زمانی تصمیم به ترک سوریه می گیرد که دولت بشار اسد چنین درخواستی از دولت ایران داشته باشد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به تازگی دیداری از روسیه داشته است و در جریان دیدار خود با پوتین، از وی خواسته است که به ایران فشار آورد تا مشاوران نظامی خود را از سوریه بیرون برد. در این میان گزارش هایی منتشر شده است که نتانیاهو در دیدار پوتین به وی وعده داده است که در صورتی که روسیه با کشورهای غربی همراهی کرده و ایران را از سوریه بیرون کنند روسیه در ازای آن می تواند به تمامی خواسته های خود در مقابل اوکراین دست یابد و حتی شاهد برداشته شدن تمامی تحریم های بین المللی بر ضد این کشور باشد.

ولی در عین حال پوتین اشاره کرده است که روابط ایران و روسیه کاملا راهبردی است و از اهمیت بالایی برای این کشور برخوردار می باشد. حال باید منتظر ماند و دید آیا پوتین مبحث اوکراین را به سوریه اولویت می دهد یا خیر؟

لینک خبر:

https://www.reuters.com/article/us-russia-iran-syria-iraq/iran-will-leave-syria-iraq-only-if-baghdad-damascus-want-it-aide-to-khamenei-says-idUSKBN1K3168

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.