اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


فتح قله های علم و فرهنگ و تمدن بدون جوانان میسر نمی شود

تاریخ انتشار: 1397/4/23
کد خبر: 54673
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت عسلویه :
فتح قله های علم و فرهنگ و تمدن بدون جوانان میسر نمی شود
شیخ ابراهیم محمدی با بیان لزوم توجه بیشتر به جوانان، خطاب به مسئولین متذکر شد: جوانان دغدغه هایی دارند، مشکلاتی دارند، مهمترین و بزرگترین مشکلات آنها بی کاری می باشد. در کنار این همه تأسيسات بزرگ نفت و گاز و پتروشیمی، به جوانان برسیم و حرف دل آنها را بشنویم و مشکلات آنها را حل کنیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ ابراهیم محمدی، امام جمعه اهل سنت عسلویه در خطبه های نماز جمعه این هفته در "اهمیت و توجه اسلام  به جوانان" به ایراد سخن پرداخته و اظهار کرد: جوانان آینده سازان امت و جوامع اسلامی هستند.

 وی افزود: بیش ازشصت درصد امت اسلامی را جوانان تشکیل می دهند و در پیشرفت کشور و جامعه جوانان نقش بزرگی از خود نشان داده اند.

وی تصریح کرد: اگر به تاريخ و وقايع صدر اسلام و چگونگی شکل گيری نظام اجتماعي آن بازگرديم، به خوبي مشخص می شود که بنای اوليه ی اين دين با اتکاء بر خداوند و سپس همين جوانان شکل گرفته است.

امام جمعه اهل سنت عسلویه یادآور شد: پيامبر خدا (ص) در ابتدای دعوت خود نگاه ويژه ای به نسل جوان داشت تا آنان را به سوی خدا فرا خواند و زمينه ی اسلام آوردن اين نسل را فراهم کند. نتيجه ی تلاش و کوشش پيامبر (ص) نسبت به جوانان چنين ثمره ای را در جامعه ی آن زمان و اسلام به وجود آورد که اولين صف ايمان آورندگان به پيامبر (ص) افرادی از جوان قرار گرفتند که حاضر بودند به خاطر اسلام از همه چيز خود بگذرند. 

وی ضمن تأکید بر توجه به سیره و سنت پیامبر (ص) گفت: اگر به سیره پیامبر و پیامبران قبل نگاه کنیم می بینیم که تمام اديان به وسيله همين جوانان جامعه را متحول کردند و به خاطر دين و ايمانشان مقام و منصب خود را رها کردند.

وی با بیان ضرورت بررسی نقش نسل جوانان در ميان مسلمانان صدر اسلام عنوان کرد: پيامبر اسلام به اهميت نسل جوان آگاه بود. بنابراين اساس برنامه های خود را بر تربيت اين نسل بنا نهاد، نسلی که بتواند نسبت به ديگر اقشار و ساير نسل های جامعه تفاوت برتری آميزی داشته باشد و آماده انجام کارهای بزرگ باشد و همين نسل برای سال ها جامعه اسلام را تغذيه نمود و از قلب همين جوانان مهمترين حافظان، محدثان و فرماندهان و حکام بيرون آمدند و از همين نسل کسانی ظهور کردند که بزرگترين افتخارات را در تاريخ اسلام رقم زدند.

خطیب جمعه افزود: پيامبر اسلام (ص) در تمامی طول عمر مبارکش اعتقاد خود را نسبت به اين نسل جوان از دست نداد و آنگاه که آخرين روزهای حيات خويش را سپری می کرد و در بستر بيماری بود، فرماندهی سپاه اسلام را به دست جوانی به نام أسامه بن زيد سپرد که سن او به 20 سال هم نمی رسيد آن هم در ميان تمامی اصحاب.

وی تصریح کرد: پيامبر (ص) هنگامی که خواست يک جامعه نامطرح و غرق در گناه را به قله های علم و فرهنگ و تمدن برساند از جوانان شروع کرد و آنان را تربيت نمود و ديديم با تلاش و کوشش پيامبر چنان جوانانی تربيت شدند که اسلام را دين برتر و حاکم در تمام مناطق دنيا ارائه دادند، از اين رو متوجه می شويم که چقدر جوانان در جامعه اهميت دارند و آنها هستند که می توانند آينده را بسازند. همانطور که جوانان صدر اسلام جهان را متحول و متحير به خود کردند.

شیخ ابراهیم محمدی با بیان لزوم توجه بیشتر به جوانان خطاب به مسئولین متذکر شد: جوانان دغدغه هایی دارند، مشکلاتی دارند و مهمترین و بزرگترین مشکلات آنها بی کاری می باشد. این هم در کنار تأسيسات بزرگ نفت و گاز و پتروشیمی، به جوانان برسیم و حرف دل آنها را بشنویم و مشکلات آنها را حل کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: بعد از توفیق خداوند عزوجل و دعای خیر شما عزیزان و حسن ظن مسئولین محترم به این حقیر مخصوصا بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت اهل سنت بعثه و دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حاج آقااحمدی و دیگر مسئولین، بنده امسال بعنوان خادم حجاج اهل سنت استان بوشهر بعنوان معین به حج مشرف می شوم از همه شما خواهران و برادران حلالیت می طلبم و امیدارم بتوانم خادم خوبی برای حجاج عزیز باشم و حج عزت مندانه داشته باشيم.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.