اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


از آثار سوء گناهان محرومیت از روزی است

تاریخ انتشار: 1397/4/23
کد خبر: 54674
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت سیراف :
از آثار سوء گناهان محرومیت از روزی است
شیخ حسین افروز گفت: گناهان آثار قبیح و زشتی را به همراه دارند و بر قلب و روح و جسم و جان انسان چه در دنیا و چه در آخرت زیان می رسانند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز، امام جمعه اهل سنت شهر تاریخی سیراف در خطبه های نمازجمعه این هفته اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) می فرماید: هر درد و بیماری دوا و درمانی دارد و دواء و درمان گناه توبه است.« و من لم یتب فاولئک هم الظالمون».

وی خطاب به کسانی که اصرار در ارتکاب گناه دارند، گفت: ای کسی که در غفلت به سر می بری و با چشمان خواب آلود می نگری، گناه را به گناه وصلی می کنی و امیدوار به باغ های بهشتی و مقام عابدان داری! فراموش نکن که خداوند آدم را با ارتکاب به یک گناه از بهشت بیرون و به دنیا آورد.

خطیب جمعه افزود: پروردگار عالم در سوره حجر چه زیبا بیان می دارد: به بندگان من خبر ده که منم آمرزنده مهربان و تذکر می دهد و اینک عذاب من عذابی است دردناک.

وی با عنوان این پرسش که چگونه است انسان های غافل به آلودگی قلب و جان، تن می دهند، گفت: گناهان آثار قبیح و زشتی را  دارند و بر قلب و روح و جسم و جان انسان چه در دنیا و چه در آخرت زیان می رسانند و از میزان آن جز خداوند کسی آگاه نیست.

وی ضمن اشاره به آثار سوء گناهان گفت: انسان عاصی و گنهکار از فیض و توفیق علم و دانش بی بهره و محروم است. گناهان انسان را از دریافت علم و دانش محروم می کنند. زیرا علم در حقیقت نور است که خداوند در قلب انسان های نیک و شایسته قرار می دهد. گناه و معصیت موجب اطفاء و خاموشی آن نور است.

شیخ حسین افروز در ادامه بیانات به دیگر آثار سوء گناهان اشاره و اظهار کرد: یکی دیگر از آثار سوء گناهان محرومیت از روزی است. در مسند چنین بیان شده است که بنده بخاطر گناهان از رزق و روزی محروم می شود.

وی محرومیت از طاعت و عبادت را از دیگر آثار گناهان بیان کرد و گفت: از جمله عواقب دیگر معصیت محروم ماندن انسان گناهکار از طاعت و عبادت است. و من جمله عواقب دیگر کاستی و بی برکتی عمر گناهکار است. همانطور که نیکی موجب ازدیاد و طول عمر می شود بدی هم موجب کوتاهی عمر بدکار می گردد.

خطیب جمعه یادآور شد: گناهان و معاصی موجب زوال نعمت ها می گردد. لذا هیچ نعمتی از بنده زایل نمی گردد و هیچ زحمتی بر او وارد نمی شود مگر بوسیله گناه، همان طور که امیرالمؤمنین حضرت علی ابن ابی طالب (ع) می فرماید: «ما نزل بلاء الا بذنب و لا رفع الا بتوبه»

امام جمعه اهل سنت سیراف در ادامه سخنان با اشاره به آیاتی از سوره شورا گفت: خداوند متعال می فرماید: و هر گونه مصیبتی به شما برسد به سبب عملکرد خود شماست و خداوند از بسیاری در می گذرد. و باز می فرماید: «ذلک بان الله لم یک مغیرا نعمه انعمها علی قوم حتی یغیروا ما بانفسهم».

وی با بیان اینکه خداوند نسبت به بندگانش هیچگونه ظلمی روا نمی دارد بیان کرد: چه نیکو گفته اند وقتی سرشار از نعمتی هستید مواظب آن باش که گناهان موجب زوال نعمت هاست. با طاعت و عبادت خداوند نگهدار و پاسدار نعمت باش که عذاب و رحمت پروردگار نسبت به بندگان گناهکار بسیار سریع است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.