اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


زائر ایرانی باید در حفظ شئونات اسلامی الگو و مظهر انسانی متدین، دارای عطوفت و مهربانی،حسن اخلاق و معاشرت باشد

تاریخ انتشار: 1397/4/23
کد خبر: 54681
Print
Rss Services


حجت الاسلام و المسلمین رضایی در دیدار با زائرین و عوامل کاروان حج تمتع :
زائر ایرانی باید در حفظ شئونات اسلامی الگو و مظهر انسانی متدین، دارای عطوفت و مهربانی،حسن اخلاق و معاشرت باشد
محوریت کار فرهنگی و مسائل دینی و احکام با روحانی و معین کاروان می باشد و خواستار شرکت زائرین در برنامه های فرهنگی و همایش هایی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مکه و مدینه برگزار می گردد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، صبح روز پنجشنبه 21 تیر ماه، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای رضایی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان با حضور در مسجد گرگ شهر بندرلنگه با زائرین و عوامل کاروان حج تمتع دیدار کردند.

حجت الاسلام رضایی  در ابتدای سخنان خود به بیان عباداتی که در طول عمر همواره  بر انسان واجب بوده اشاره و سفر حج را یکی از بارزترین عبادات و جهان شمول بودن آن، که بمنظور شکوفایی فطرت انسانی نازل شده است و بیان نمودند با توجه به جهان شمول بودن اسلام لازم است برنامه های آن هم جهانی باشد و برهمین اساس حج  یک عمل عبادی و سیاسی می باشد.

وی اظهار نمودند: حج یک وظیفه دینی است که مبادی و دستورات حج همان آهنگ زیارت کعبه و انجام اعمال و مناسکی است که در طی قرون و اعصار گوناگون به شکلهای مختلف انجام می شده است . وی در خصوص اینکه زیارت خانه خدا اختصاص به هیچ گروه و نژاد خاصی ندارد خاطر نشان کردند کعبه نخستین خانه ای است که بمنظور عبادت توده مردم بنا شده و اولین مرکزی است که عبادت کنندگان را بسوی خود جذب نموده است و در این سفر، مردم هیچ نقطه ای از این کره خاکی بر دیگری اولی نبوده  و مرزهای جغرافیایی هیچ نقشی در این امر نداشته و همه مسلمانان و اقوام و مذاهب  مختلف دنیا از عرب، عجم، ترک و ... شعیه و سنی آن را گرامی می دارند.

وی در ادامه به بیان اینکه خداوند متعال کعبه را از حرمت خاصی برخوردار ساخت و  محور وحدت امت اسلامی قرار داده است فرمودند همه مسلمانان جهان بسوی کعبه نماز میخوانند، برگرد آن  طواف می کنند، و در کنار آن به نیایش می پردازند و کلام وحی قرآن مجید قرائت می کنند، سعی صفا و مروه و وقف در عرفات، مشعرالحرام و روز عید قربان را گرامی میدارند

وی در بخش دیگر از سخنان خود زیارت کعبه را مهمترین واجبات دینی دانسته، و آن را مرکز نشر توحید و کانون اتحاد و وحدت و انسجام اسلامی یاد کردند که اساس و بنیاد آن بر تقوا و پرهیز از پرخاش و ظلم و ستم می باشد و حج و برائت از مشرکین مهمترین فرصت برای اعلام انزجار از شرک و تبری از مشرکان دانستند.

وی در بخش پایانی سخنانشان به نقش و اهمیت رفتار زائرین ایرانی در معرفی ایران اسلامی به تمامی جهانیان پرداخته و تاکید نمودند زائر ایرانی باید در حفظ شئونات اسلامی الگو و مظهر انسانی متدین،دارای عطوفت و مهربانی،حسن اخلاق و معاشرت،صبور و بردبار و گشاده رو باشد.

وی همچنین  در خصوص اینکه زائرین بتوانند بیشترین بهره برداری معنوی را از این سفر داشته باشند از آنها خواستند بهترین برنامه ریزی را در استفاده از تمامی فرصت های خود در مدت حضور در سرزمین الهی داشته باشند.

وی در پایان همچنین نسبت به همراهی زائرین با افراد کم توان و ضعیف  در انجام اعمالشان پرداخته و به زائرین تاکیده نمودند که محوریت کار فرهنگی و مسائل دینی و احکام با روحانی و معین کاروان می باشد و خواستار شرکت زائرین در برنامه های فرهنگی و همایش هایی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مکه و مدینه برگزار می گردد شدند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.