اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


تصمیم‌گیری در امور اهل‌سنت با مشورت علمای اهل‌سنت باشد

تاریخ انتشار: 1397/4/23
کد خبر: 54687
Print
Rss Services


شیخ قتالی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت بندرعباس :
تصمیم‌گیری در امور اهل‌سنت با مشورت علمای اهل‌سنت باشد
امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در مراسم دیروز نماز جمعه این شهر، با انتقاد از «رفتارهای سلیقه‌ای» برخی از مسئولین محلی در مسائل مربوط به اهل‌سنت، بر لزوم مشورت با علمای اهل‌سنت در تصمیم‌گیری‌های مربوط به امور این مذهب تاکید کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از کانال امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس، شیخ سید عبدالباعث قتالی اظهار داشت: مسؤلیت‌پذیری اجتماعی و دینی رمز موفقیت یک جامعه است. در شرایط نامساعد اقتصادی فعلی در جامعه باید همه مردم با دولت همکاری کنند تا بحران‌های اقتصادی مهار شوند.

وی خاطرنشان کرد: مسؤلیت‌پذیری دینی هم امری مهم است. اگر افراد درستکار و صالح متولی امور دینی شوند، ‌معنویات در جامعه گسترش می‌یابد و  مردم به دین و دستورات دینی عمل می‌کنند.

سید عبدالباعث قتالی در ادامه بر لزوم «هوشیاری و حفظ وحدت» تاکید کرد و گفت: دشمنان خواهان پیشرفت جامعۀ ما نیستند، بلکه این ما هستیم که باید هوشیار باشیم و وحدت خود را حفظ کنیم. ما باید در راستای حل مشکلات داخلی کشور ازجمله فساد و سوءمدیریت‌ها تلاش کنیم. بعضی از مشکلات در کشور ریشه درونی دارند که باید حل شود.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس «وحدت درون‌مذهبی» را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: همان‌طور که وحدت ما در جامعه مهم است، وحدت درون‌مذهبی ما هم مهم است. نباید افرادی به‌عنوان متولی امور مذهبی اهل‌سنت منصوب شوند که اعتقادی به پیشرفت ‌و وحدت درونی اهل‌سنت ندارند و موجب تضعیف جماعت و مساجد اهل‌سنت می‌شوند و به تفرقه میان اهل‌سنت دامن می‌زنند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس گفت: اهل‌سنت یک مذهب مستقل است و ما بارها از مسؤلین خواسته‌ایم که در تصمیم‌گیری امور مذهبی اهل‌سنت، با بزرگان و علمای اهل‌سنت مشورت کنند. مسئولین رده‌بالای نظام دیدگاه مثبتی نسبت به اهل‌سنت دارند، اما برخی مسئولین محلی هستند که با رفتارهای سلیقه‌ای مشکلات و محدودیت‌هایی درست می‌کنند که در نهایت این مردم هستند که ضربه می‌خورند.

سید عبدالباعث قتالی گفت: در هر مذهبی، کسانی که متولی امور آن مذهب می شوند باید آیین مذهبی آن را پاس بدارند، نه اینکه به دلیل مصالح یا منفعت شخصی خود، امور مذهبی و دینی مردم را ضعیف کنند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در پایان خاطرنشان کرد: این مشکلات را بنده بارها از روی دلسوزی با مسئولین مربوطه درمیان گذاشته‌ام و امیدوارم با مشورت و نظرخواهی از علمای اهل سنت، افرادی را در امور اهل‌سنت بکار گمارند که هم طرفدار وحدت باشند و هم به مذهب اهل‌سنت کمک کنند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.