اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


اقدامات جنایتکارانه استکبار جهانی بی‌پاسخ نخواهد ماند

تاریخ انتشار: 1397/4/31
کد خبر: 54838
Print
Rss Services


واکنش علمای اهل سنت کردستان به حملات تروریستی مریوان ؛
اقدامات جنایتکارانه استکبار جهانی بی‌پاسخ نخواهد ماند
علمای اهل سنت کردستان با بیان اینکه هرگونه حملات و اقدامات تروریستی به‌ شدت محکوم است، تاکید کردند: این ‌‌اقدامات جنایتکارانه تروریست و استکبار جهانی در مریوان بی‌پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، دشمنان و معاندین نظام جمهوری اسلامی با ترور و اقدامات جنایتکارانه و تروریستی به دنبال ضربه‌زدن به انقلاب و برهم زدن امنیت و آسایش موجود در کشور و استان کردستان هستند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

علمای برجسته اهل سنت استان کردستان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در سنندج با تاکید بر حفظ و تقویت وحدت و انسجام شیعه و سنی بیان کردند: هرگونه حملات تروریستی از دیدگاه اسلام و قرآن به‌شدت "محکوم" است و قطعاً ملت ایران و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با "اتحاد و یکدلی" پاسخی سخت و کوبنده به این اقدامات بُزدلانه و سخیف تروریست‌ها خواهند داد.

 

ماموستا رستمی: تروریست‌های نوکر و جیره‌خوار به‌دنبال برهم زدن امنیت و آرامش کنونی کردستان هستند

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، با تسلیت شهادت 11 نفر از دلیرمردان و نیروهای جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان به تمام ملت ایران، مردم انقلابی و همیشه در صحنه کردستان و خانواده‌های داغدار این شهیدان اظهار داشت: بنده نیز مراتب تأثر عمیق و همدردی صمیمانه‌ خود را با بازماندگان ابراز می‌دارم و از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان و برای شهیدان رحمت، مغفرت الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم.

وی گفت: حقیقتاً، جنایت و حمله این تروریست‌ها برعلیه بشریت که در دین اسلام و وجدان بشری "هیچ" جایگاهی ندارد، به‌شدت مردم استان کردستان، به‌ویژه مردم مرزدار مریوان را ناراحت کرده است.

نماینده مردم کرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نیروهای سپاه در عملیات تروریستی مریوان در راه دفاع از نظام و این آب و خاک جان خود را از دست دادند و همه ما علمای اهل سنت و مردم این خطه از سرزمین این جنایت دشمنان را به‌شدت محکوم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ترور کلمه‌ای زشت و در صدر اسلام در هیچ دوره و زمانی این جنایات‌ها وجود نداشته است، اضافه کرد: این تروریست‌ها چه توجیهی برای این اقدام جنایتکارانه خود که چندین خانواده را داغدار و فرزندان آنان را یتیم کرده‌اند، دارند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه ترور در وجدان بشریت هیچ جایگاهی ندارد، افزود: تروریست‌ها و افراد نوکر و جیره‌خوار به پیشرفت و ترقی نظام جمهوری اسلامی و امنیت و آسایش موجود در استان کردستان حسادت می‌کنند و به‌دنبال برهم زدن این امنیت و آرامش هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولان و مردم بیشتر هوشیار باشند، اظهار کرد: مردم مریوان از این اتفاق غم‌انگیز به‌شدت ناراحت و دیروز در مراسم ترحیم شهدا، ابراز همدردی خود را با خانواده‌های داغدار این شهیدان و تنفر و انزجار خود را از جنایت تروریست‌ها به دنیا اعلام کردند.

نماینده مردم کرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم استان کردستان از ترور و این اقدامات جنایتکارانه و ضدانسانی تروریست‌ها در به‌شهادت رساندن این نیروهای سپاه به‌شدت ناراحت هستند چراکه آنان هیچ تاوان و ‌گناهی نداشتند غیر از اینکه از شرف، آبرو، دین، کرامت و آب و خاک دفاع می‌کردند.

وی اضافه کرد: اقدام ضدانسانی این تروریست‌ها به‌شدت محکوم است چراکه کشت و کشتار و خون ریختن مسلمانان و افرادهای بی‌گناه خلاف دین اسلام است.

متتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: دشمنان فکر نکنند که با این با این اقدامات کور تروریستی می‌توانند اراده ملت ایران و کردستانی‌های غیور که در هشت سال جنگ تحمیلی در برابر تمام دشمنان دین و انقلاب ایستادگی کردند و دشمن را شکست دادند، را تضعیف کنند بلکه آنها خوب بدانند که این مردم همیشه پشتیبان نظام و رهبری هستند.

وی عنوان کرد: هیچ وقت اراده، ایمان و اعتقاد راسخ مردم استان کردستان با این اقدامات کور تروریستی از بین نمی‌رود بلکه مصمم‌تر و متحدتر از گذشته پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

ماموستا رستمی تاکید کرد: از رسانه‌ها درخواست دارم که این اقدامات ضدانسانی و جنایتکارانه تروریست‌ها در عملیات تروریستی مریوان را محکوم و به عالم جهانی منعکس کنند، که دشمنان هیچ‌وقت نمی‌توانند ذره‌ای اراده این ملت انقلابی را تضعیف و از بین ببرند.

 

ماموستا راستی: "سپاه" انتقام شهادت نیروهای سپاه را از مزدوران استکبار جهانی می‌گیرد

ماموستا محمد امین راستی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت شهادت 11 نفر از  دلیرمردان و نیروهای جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان اظهار داشت: بنده نیز شهادت این عزیزان را به تمام مسلمانان، مقام معظم رهبری و خانواده‌های داغدار این شهیدان تسلیت عرض می‌نمایم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: این عملیات تروریستی در مریوان، حادثه‌ای دلخراش بود و قلب تمام مسلمانانی که پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، را ناراحت کرد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: اقدامات جنایتکارانه تروریست‌ها در به شهادت رسان نیروهای سپاه در مریوان را به‌شدت محکوم می‌کنیم و این حرکت نشانه ذلیلی، ذبونی و بدبختی ضدانقلاب و مزدورانی که برای بیگانه کار می‌کنند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تاکید کرد: قطعاً سپاه و تمام مسلمانانی که پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، انتقام شهادت شهیدان عملیات تروریستی مریوان را از مزدوران استکبار جهانی می‌گیرند.

ماموستا راستی افزود: این اقدامات کور تروریستی تروریست‌ها باعث می‌شود که مسلمانان متحدتر از گذشته پشتیبان نظام و رهبری هستند و برای نابودی این دشمنان دست به دست یکدیگر می‌دهند.

 

ماموستا خالدی: حرکت مذبوحانه و ناجوانمردانه تروریست‌ها عزمِ کردستانی‌ها را برای پاسداری از نظام بیشتر جزم می‌کند

ماموستا معروف خالدی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت شهادت 11 نفر از  دلیرمردان و نیروهای جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان به تمام ملت ایران، مردم همیشه در صحنه کردستان و خانواده‌های داغدار این شهیدان اظهار داشت: نیروهای مجاهد، مخلص و حافظ امنیت سپاه در مریوان دلسوز مردم و برای دفاع از امنیت، شرف و آبروی ملت ایران جان خود را از دست دادند.

وی ضمن محکوم کردن این اقدامات جنایتکارانه تروریست‌ها گفت: از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده‌های داغدار آنان و برای شهیدان رحمت، مغفرت الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم.

امام جمعه دیواندره با بیان اینکه راه شهادت از زمان دعوت پیامبران به اسلام آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، تصریح کرد: شهادت لایق هرکسی نیست بلکه هرکسی این لیاقت را داشته باشد، خداوند این درجه مبارک را به آنان عطا می‌کند.

وی اضافه کرد: نیروهای سپاه در عملیات تروریستی مریوان به دشمنان نظام ثابت کردند که حاضرند برای حفظ امنیت، شرف، آبرو، ناموس، آب و خاک کشور و اقتدار نظام جان خود را از دست بدهند.

ماموستا خالدی افزود: تجربه ثابت کرده که در طول چندین سال انقلاب هر حرکت مذبوحانه و ناجوانمردانه از سوی دشمنان و تروریست‌ها آغاز شده، نه تنها خللی در اراده و اعتقاد راسخ مردم ایجاد نمی‌کند بلکه عزمِ مردم را برای دفاع و پاسداری از آبرو و شرافت مملکت و نظام بیشتر جزم می‌کند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.