اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود در پارلمان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

تاریخ انتشار: 1397/5/2
کد خبر: 54889
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت :
تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود در پارلمان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد
شیخ خلیل افرا گفت: مسلمانان جهان باید متحد و یک دست شوند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری، به ذلت و خواری مسلمین پایان دهند و با هجوم به این حربه ها و حیله ها و دسیسه ها، فتنه های دشمنان را خنثی کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنانمه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در پاسخ به اهداف دشمنان در تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود در پارلمان رژیم صهیونیستی گفت: هر روز و هر هفته و هر سال و هر زمان دشمنان اسلام یک دسیسه و حیله و نیرنگ جدیدی را مطرح می کنند. سؤال اینجاست که آیا این دسیسه ها و نیرنگ ها می توانند اسلام را تضعیف کند؟ متاسفانه امروز ما شاهدیم که  کشورهای اسلامی و حکام مسلمین غیر از ایران اسلامی، دست در دست یهود گذاشته اند و جرأت ندارند که در برابر امریکا و اسراییل و ابر قدرت ها بایستند. علت این دوستی و تبعیت از دشمنان این است که دنیا را بر آخرت ترجیح داده اند. علاوه بر این ننگ و ذلت را بر عزت و سرافرازی ترجیح داده اند. بر خلاف دولت هایی اسلامی که در گذشته بوده و بر خلاف ایران که مقام معظم رهبری "حفظه الله تعالی" و مردم و مسئولین کشور همواره در برابر زیاده خواهی ها و تجاوز امریکا ایستاده اند.

وی تصریح کرد: حکام کشورهای اسلامی منافع دنیوی دنیا را بر آخرت خویش ترجیح داده اند و راضی بر ذلت و خواری شده اند و به همین جهت ما هر روز با نقشه ها و دسیسه ها و فتنه های جدید از اسراییل و  و همدستانشان و امریکای جنایتکار مواجه هستیم.

وی افزود: یک روز اعلام می کنند که قدس پایتخت اسراییل است، یک روز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) اهانت می کنند و امروز هم مشاهده می کنیم که در پارلمان اسراییل سرزمین اسلامی فلسطین را سرزمینی یهودی عنوان می کنند. این قانون نژادپرستانه، فلسطین اشغالی را به زعم خود "میهن تاریخی یهود" دانسته و از آنچه آن را به زعم خود "حق تعیین سرنوشت فقط برای یهودیان" در فلسطین اشغالی خوانده، سخن گفته اند. پرسش این است که مسلمانان کجا هستند؟ چرا برنمی خیزند و چرا قیام نمی کنند؟ مسلمانان جهان باید متحد و یک دست شوند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری، به ذلت و خواری مسلمین پایان بدهند و با هجوم به این حربه ها و حیله ها و دسیسه ها، فتنه های دشمنان را خنثی کنند.

امام جمعه موقت کنگان با بیان این پرسش که چرا باید راضی شویم سرزمینی که مهبط وحی و رسالت پیامبران بوده اکنون سرزمین یهود و اسراییل باشد؟گفت: خدای متعال می فرمایید که: «انما المشرکون نجس» مشرکین و کفار پلید هستند و نباید به مسجدالحرام نزدیک شوند امروز می خواهند این سرزمین مقدس را اسراییل بنامند. مکانی که زادگاه و مهبط رسولان و پیامبران بوده و خداوند برکات معنوی و مادی در آن قرار داده را سرزمین یهودی بخوانند.

وی با اشاره به معرفی نمودن زبان عبری به عنوان زبان رسمی این سرزمین اظهار کرد: نکته دیگر این است که زبان عبری را به عنوان تنها زبان رسمی این سرزمین تصویب کرده اند. این دسیسه پایدار نخواهد ماند. چرا که زبان قرآن عربی است. کتاب های آنان اعم از تورات و انجیل مورد تحریف واقع شده اما قرآن عظیم الشان مصون از هرگونه تحریف و تغییر قرار گرفته است. پروردگار متعال فرموده است که: « انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون » ما قرآن را فرستاده ایم و ما حافظ و نگهبان آن هستیم. زبان عربی در طول این سال ها مورد تغییر واقع نشده است اما زبان عبری در طول ادوار مختلف مورد تغییر و دگرگونی قرار گرفته، آنها با این دسیسه برآنند تا قرآن را مورد هدف قرار دهند.

شیخ خلیل افرا در ادامه گفتگو اظهار داشت: خداوند عزوجل به امت اسلامی وعده پیروزی داده است. خدای متعال فرموده است که این ها می خواهند نور خدا را خاموش کنند لیکن خدای متعال تمام کنند و کامل کننده نور خویش است. یکی از انوار الهی همین قدس شریف و مسجد الاقصی است و یکی از انوار خداوند سرزمین قدس است.  وظیفه ما است که دین خدا را یاری کنیم. امروز اگر ما قدمی در راه حفظ دین و اسلام برنداریم خداوند گروه دیگری را بجای ما می آورد که فرمانبردار و پیرو دستوراتش باشند. «ان تنصرالله ینصرکم» ما اگر دین خدا را یاری نکنیم خداوند هم ما را یاری نخواهد کرد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بیان مژده ها و بشارت هایی که خداوند یاری کنندگان دین خدا را مورد خطاب قرار داده است اظهار داشت: اگر ما دین خدا را یاری کنیم خداوند نیز ما را یاری خواهد کرد. و اگر حکام اسلامی بنشینند و حرکتی نکنند و ساکت باشند خداوند بلا و مصیبت و عذاب و خشم خودش را فرو خواهد فرستاد. چگونه است که این ها در ناز و نعمت و راحتی باشند اما برادران فلسطینی ما در امنیت و راحتی نباشند و برای اقامه دو رکعت نماز در مسجد الاقصی در اظطراب و دلهره باشند.

رئیس شورای افتاء اهل سنت استان بوشهر با اشاره به اینکه دین اسلام مطابق بشارت رسول اکرم(ص) سراسر عالم را فرا خواهد گرفت، افزود: چه بهتر که با همبستگی و با وحدت و همدلی دین خدا را یاری دهیم و قوت ببخشیم و پیامبر اسلام بشارت داده اند که قیامت برپا نمی شود مگر اینکه همه درختان و سنگ ها صدا بزنند که ای مسلمان ها اینجا یهودی است و پنهان شده است او را بیابید و بکشید. شجر و حجر  لشکریان خداوند خواهند بود، اما متاسفانه ما مشاهده می کنیم که امروز امت اسلام نسبت به اوضاع اسفبار فلسطین بی تفاوت هستند.

وی گفت: بارها مقام معظم رهبری "حفظه الله" تعالی تأکید کرده اند که ما تا کی باید در خواب بوده و در غفلت باشیم و یاری دین را تا کی باید فراموش کنیم؟. چرا بیداری اسلامی را تقویت نمی کنیم؟ سؤال من این است که تاکی باید این ذلت و خواری ادامه داشته باشد؟ خداوند می فرماید: با دشمن من و دشمن خودتان دوستی نکنید.

وی در پایان از خداوند متعال طول عمر با عزت برای رهبری مسئلت کرد و در ادامه گفت: امیدوارم که امت اسلامی به امید خداوند متعال از این فراموشی و خواب غفلت بیدار شوند و به سوی آزادی و رهایی از چنگال دشمنان و مستکبرین حرکت کنند و به دفاع از شرف و عزت اسلامی گام و قدم اساسی بردارند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.