اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید سردشت برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/5/3
کد خبر: 54940
Print
Rss Services


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید سردشت برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه امام جمعه سردشت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، مراسم تکریم و معارفه امام جمعه سردشت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید و  از زحمات و خدمات ماموستا امینی تقدیر و قدردانی شد و ماموستا واوی به عنوان امام جمعه جدید سردشت معرفی شد.

حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: ایام دهه کرامت فرصتی برای تفکر انسان هاست، خداوند متعال به عنوان رب کریم و نظام عالم نیز بر اساس کرامت الهی می چرخد.

وی افزود: نظام اسلامی نیز باید با کرامت مدیریت شود و با مردم ایران عزیز کریمانه برخورد شود و قدردان زحمات این مردمان ولایتمدار و انقلابی در دفاع مقدس و دوران انقلاب اسلامی باشیم.

حجت الاسلام فعال آذر خاطرنشان کرد: مسئولین باید خادم مردم باشند و دین خود را در برابر زحمات این مردم اداء کنند.

وی گفت: نماز جمعه صراحتا در قرآن کریم بیان شده است و برای سعی و تلاش یاد خدا در روز جمعه تاکید شده است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان تصریح کرد: ماموستا امینی به عنوان یک عالم پیشکسوت خدمات صادقانه ای را برای دین و مردم ارائه دادند.

وی اذعان داشت: مقامات دنیوی ارزشی ندارند و مهم این هست که انسان برای رسیدن به مقام اخروی و مقام محمود تلاش کند.

فعال آذر بیان داشت: ماموستا واوی نیز از خاندان عالم هست و امیدواریم مایه برکت برای مردم و جوانان باشد و بتوانند نقش مهم مدیریت فرهنگی در شهرستان را اجرا کنند و همراه با جریان عمومی و اقشار مختلف مردم و مسئولین تعامل صورت گیرد.

وی تاکید کرد: هجمات مختلف دشمنان دین مردم و جوانان را نشانه گرفته است و ضروری است که امام جمعه شهر نیز در جهت کمک به دین و معنویات مردم تلاش کنند.

ماموستا امینی، امام جمعه سابق سردشت اظهار داشت: معیشت مردمان مرزی باید مورد توجه مسئولین باشد و برای رفع حل مشکلات مردم این منطقه تلاش کنند.

وی افزود: روحانیون جامعه نقش مهمی در حفظ دین مردم دارند و باید تقوا پیشه گیرند تا در دام توطئه های شیطان و دشمنان نیافتند.

ماموستا امینی خاطرنشان کرد: پیامبران الهی نیز با تربیت در دانشگاه الهی برای هدایت مردم و بشریت حاضر شدند و امت اسلامی نیز در سایه وجودی حضرت رسول(ص) زندگی آرام و مطابق با اسلام را تجربه کردند.

وی گفت: علمای اسلام باید فقط دغدغه دین داشته باشند و مسائل اجتماعی و دینی را در بین مردم ترویج دهند و پاسخ شبهات مطرح شده در رابطه با عدم کارآیی دین در زندگی فردی و اجتماعی انسان را بدهند.

 امام جمعه سابق سردشت تصریح کرد: علماء باید حافظ انقلاب و اسلام باشند و قوانین جامعه نیز مطابق با شرع اسلام باشد.

وی تاکید کرد: روحانیون و ائمه جمعه و جماعات نقش مهمی در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی علیه جامعه دارند و باید در برابر تهدیدات فرهنگی و جنگ نرم دشمنان ایستادگی و روشنگری کنند.

امینی اذعان داشت: شرایط جغرافیایی استان نیز به دلیل تعدد ادیان و اقوام باید وحدت و همدلی مردم و مسئولین به عنوان یک وظیفه دینی و ملی بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا نقشه های دشمنان نقش بر آب شود.

دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعامل ، وحدت و همگرایی باید در جهت خدمت به مردم باشد.

وی افزود: جایگاه روحانیون و تریبون های ائمه جمعه و جماعات نقش مهمی در زندگی مردم و تحقق آرمان های انقلاب دارد.

دکتر خضری خاطرنشان کرد: ماموستا امینی یک شخصیت مردمی و دینی در شهرستان سردشت هست و 30 سال خدمت صادقانه موید همین مطلب است.

وی گفت: مردم و مسئولین اجرایی نیز باید در نماز جمعه در کنار مردم باشند تا همگرایی و همدلی بین مردم و مسئولین صورت گیرد.

حاج ماموستا محمد واوی، امام جمعه جدید سردشت نیز اظهار داشت: ماموستا امینی به عنوان یک عالم دینی نقش مهمی در شرایط حساس منطقه و شهرستان مرزی سردشت داشتند.

وی افزود: امیدواریم با انجام تکالیف شرعی و وظایف دینی در جهت اهداف اسلام و انقلاب گام برداریم.

ماموستا واوی خاطرنشان کرد: شکوفایی دین اسلام از مساجد شروع شد و نمازهای جمعه نیز حامیان واقعی اسلام و انقلاب در جهت مقابله با دشمنان اسلام است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.