اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


فعالیت فرقه وهابیت در سوریه ممنوع اعلام شد+ عکس

تاریخ انتشار: 1397/5/10
کد خبر: 55079
Print
Rss Services


فعالیت فرقه وهابیت در سوریه ممنوع اعلام شد+ عکس
وزارت اوقاف سوریه با صدور بخشنامه‌ای رسمی خرید و فروش کتب فرقه ضاله وهابیت و هرگونه فعالیت دینی بر اساس آراء و فتاوای ابن‌تیمیه را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت اوقاف سوریه در بخشنامه‌ای رسمی اعلام کرد که هرگونه خرید و فروش کتاب‌های فرقه ضاله وهابیت و هرگونه فعالیت دینی بر اساس آراء و فتاوای ابن تیمیه ممنوع است.

این اقدام در پی تکمیل عملیات پاکسازی مناطق وسیعی از سه استان جنوبی درعا، سویداء و قنیطره توسط نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه از اشغال گروه‌های تروریستی وهابی القاعده، ارتش آزاد و داعش صورت گرفته است.

کشور سوریه از مارس 2011 میلادی صحنه خشونت و ناآرامی است. این درگیری‌ها تاکنون صدها هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که خشونت و ناآرامی از خارج از این کشور سازمان‌دهی می‌شود و اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، شمار زیادی از تروریست‌ها در سوریه از اتباع خارجی هستند.

دولت سوریه می‌گوید که تروریست‌ها از سوی نیروهای سلفی ‌بنیادگرای افراطی حمایت می‌شوند و از سوی آموزش عربستان سعودی آموزش داده می‌شوند و تفکر وهابی‌گری و سلفی‌گری دارند. این‌ها عوامل خطرناکی هستند که از سوی عوامل عربستان آموزش دیده و پشتیبانی مالی می‌شوند تا منطقه خاورمیانه را بی‌ثبات کنند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.