اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 20 آذر 1397| 3 ربيع الثاني 1440

 


منافق به بهای از دست دادن هدایت، خریدار گمراهی است

تاریخ انتشار: 1397/5/15
کد خبر: 55205
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مسجد جامع محمد مصطفی(ص) پره سر :
منافق به بهای از دست دادن هدایت، خریدار گمراهی است
حجت الاسلام قویدل نیا در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع محمد مصطفی (ص) روستای ارده بخش پره سر رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به برخی ویژگی های انسان منافق ، گفت : منافق به بهای از دست دادن هدایت ، خریدار گمراهی است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام مولانا قویدل نیا در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع محمد مصطفی (ص) روستای ارده بخش پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به برخی ویژگی های انسان منافق ، گفت : منافق به بهای از دست دادن هدایت ، خریدار گمراهی است .

وی دروغ گویی ، خلف وعده و عدم پایبندی به تعهدات و خیانت در امانت را از ویژگی های منافق خواند و افزود : منافقان افرادی هستند که در ظاهر خود را مومن و مصلح نشان می دهند ولی در باطن ایمان ندارند و با افراد بی دین ، رفت و آمد و خلوت می کنند و گوش شنیدن حرف حق و چشم دیدن واقعیات را ندارند .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع محمد مصطفی(ص) روستای ارده در ادامه سخنان خود با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) که فرمودند ؛ شما فکر می کنید یک موجود کوچک هستید در حالی که کل جهان در دونتان احاطه شده است ، خاطر نشان کرد : در این روایت به انسان گوشزد شده است که خود را تنها به عنوان یک جسم مادی فرض نکند و توانایی خود را در رسیدن به جایگاه بالا چه از نظر مادی و چه معنوی بداند .

وی با اشاره به ارزش وجود انسان ، افزود : انسان علاوه بر جسم مادی دارای قدرت تفکر و تعقل می باشد و توانایی پیشرفت بالایی دارد و خداوند در قرآن کریم می فرماید ؛ شما بیهوده آفریده نشده اید .

حجت الاسلام مولانا قویدل نیا اظهار داشت : خداوند متعال همه موجودات را با دلیل آفریده است و انسان نیز همانند همه مخلوقات جهان هستی با هدف مشخصی آفریده شده است .

وی در پایان سخنان خود آفرینش انسان را به آفرینش طبیعت تشبیه کرد و گفت : همه عکس  العمل های انسان مانند طبیعت است و در صورتی که در حق انسان ظلم شود مانند غرش آسمان در هنگام رعد و برق فریاد می زند .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.