اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اهل تشيع و تسنن در كنار يكديگر به انجام فرائض ديني خود مي پردازند

تاریخ انتشار: 1397/5/16
کد خبر: 55215
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت خلیل آباد خواف :
به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اهل تشيع و تسنن در كنار يكديگر به انجام فرائض ديني خود مي پردازند
مولوي نورالله فرقاني گفت: در زمان طاغوت آزادي در انجام اعمال وجود نداشت و مسلمانان در تنگنا بودند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي نوراله فرقاني، امام جمعه اهل سنت خليل آباد خواف در نماز جمعه اين هفته با تلاوت آیه إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ إِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِيَتْ عَلَيْهِمْ آيَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِيمَانًا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ اظهار داشت: انسان به خودی خود نمی تواند هدایت خدای تعالی را نصیب خود کند.

وي افزود: مومنان واقعی کسانی هستند كه وقتی یاد خدا به میان می آید دل های آنها تکان می خورد و ترس دارند از خدای متعال و حتی زمانی که تلاوت آیات خدا را می کنند ایمان آنها تقویت و افزایش پیدا می کند و بر خدای خود توکل دارند.

وی ادامه داد: اینها مومن هستند نه كساني که ادعای مسلمانی دارند اما از خدا ترس ندارند گناه کردن برای آنها مهم نیست این افراد هم از خدا به دور هستند و هم از رسول خدا و نتیجه آن می شود كه اسلام را به بازی گرفته و نسبت به آن بی توجه مي شوند.

مولوي فرقاني گفت: خداوند در قیامت حساب و کتاب تمام افراد را در جلو روی آنها قرار می دهد و از انسان های بد کار و عصیان کار غافل نیست.

امام جمعه اهل سنت خليل آباد با اشاره به بركات نظام مقدس جمهوري اسلامي در طول حيات خود، اظهار داشت: پيش از انقلاب اهل سنت در تنگنا بودند و هيچ گونه آزادي در اعمال و فرائض ديني خود نداشتند. اما بعد از پيروزي انقلاب مسلمانان شيعه و سني در كنار يكديگر با آزادي كامل به انجام اعمال ديني خود مي پردازند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.