اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه "هیچ" توجیهی ندارد

تاریخ انتشار: 1397/5/16
کد خبر: 55226
Print
Rss Services


واکنش علمای اهل سنت به ساختارشکنی صدا و سیمای کردستان ؛
پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه "هیچ" توجیهی ندارد
علمای برجسته اهل سنت به ساختارشکنی صدا و سیمای کردستان بابت پخش موسیقی در روز شهادت ۱۱ پاسدار امنیت و آرامش مردم واکنش نشان دادند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، سی‌ام تیرماه امسال 11 نفر از نیروهای پاسدار امنیت و آرامش مردم در درگیری با گروهک‌های معاند نظام جمهوری اسلامی در "روستای دری" مریوان به شهادت رسیدند، گرچه تمام مردم سراسر کشور به‌ویژه خطه کردستان و خانواده‌های این عزیزان از اقدام ضدانسانی و جنایتکارانه تروریست‌ها به‌شدت ناراحتند اما آنچه که ناراحتی ما را در این حادثه مضاعف کرد، این بود که در این ایام صدا و سیمای مرکز کردستان باید متناسب با این فضا برنامه اجرا می‌کرد، چراکه این 11 نفر، فرزندان بومی همین استان بودند که ناجوانمردانه توسط ایادی و افراد مزدور دشمن به شهادت رسیدند.

علمای برجسته اهل‌سنت استان کردستان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در سنندج با انتقاد از ساختارشکنی صدا و سیمای کردستان بیان کردند که پخش موسیقی و آواز در روز شهادت 11 پاسدار امنیت و آرامش مردم خلاف "انصاف و اخلاق اسلامی" است و مورد پسند هیچ عقل سلیمی نیست.

پخش برنامه‌های شاد‌ در ‌ایام شهادت نیروهای سپاه‌ خلاف انصاف و وجدان بشری بود

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با انتقاد از عملکرد صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: پخش برنامه‌های شادی و چریکه‌ی شه‌و در سیمای کردستان در این ایام شهادت نیروهای سپاه خلاف انصاف و وجدان بشری است.

وی تاکید کرد: نباید حرمت و عزت جوانانی که در راه دفاع از شرف، کرامت، ناموس، امنیت و آب و خاک کشور در مریوان به درجه رفیع شهادت نائل شدند، پس از چند روز فراموش شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید همه مسلمانان در ایام شادی و ناراحتی غم‌خوار و همدرد یکدیگر باشند، همه مردم و خانواده‌های داغدار شهدای عملیات تروریستی مریوان از این جنایت تروریست‌ها ناراحت هستند اما سیمای کردستان برنامه چریکه‌ی شه‌و پخش می‌کند!

ماموستا فایق رستمی به برنامه‌های دین اسلام اشاره کرد و افزود: باید همه با هم با غم یکدیگر غم‌خوار و با شادی یکدیگر شاد و خوشحال باشیم.

پخش آواز در ایام شهادت نیروهای سپاه "هیچ" توجیهی ندارد

ماموستا مصطفی شیرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، با انتقاد از عملکرد صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان جایز نبود.

وی گفت: باید متولیان صدا و سیمای کردستان در پخش برنامه‌هایشان وقت‌شناس باشند و آنچه را که برای خود می‌پسندند برای دیگران نیز بپسندند و خود را در جای آن خانواده‌های داغدار بگذارند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: باید مسلمانان در غم و شادی یکدیگر همدرد و سهیم باشند و همه انسان‌ها وقت‌شناس باشند، آواز خواندن در ایام عزاداری و شهادت، هیچ توجیه و معنایی ندارد و کاری زشت است.

وی اضافه کرد: لازم بود صدا و سیمای کردستان حرمت شهدای عملیات تروریستی مریوان را نگه می‌داشت چراکه تمام مردم استان کردستان و خانواده‌های این عزیزان داغدار بودند و هستند.

ماموستا شیرزادی با بیان اینکه باید صدا و سیمای کردستان به‌جای پخش برنامه‌های شاد، داغداری خانواده‌های شهدای مریوان و مردم را در نظر می‌گرفت چراکه دل‌شکاندن مردم جایز نیست، افزود: گرچه ما مخالف پخش برنامه‌های شاد و متنوع نیستیم اما هر چیزی حدی دارد و نباید شادی‌ها طوری باشد که سبب رنجاندن دل مردم شود.

پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه مورد پسند هیچ عقل سلیمی نیست

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با انتقاد از عملکرد و بی‌توجهی صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: معلوم است وقتی در ایام شهادت نیروهای سپاه، برنامه‌های شاد در سیمای کردستان پخش می‌شود، مردم و کسانی که داغدار بودند، این کار برایشان ناخوشایند و ناراحت شدند.

وی گفت: کسی که خانواده خود را از دست بدهد و همزمان نیز عروسی و شادی در کنارش اتفاق بیفتد، ناراحت می‌شود چراکه باید حرمت‌ها نگه داشته شود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: هیچ عقل سلیمی پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان را پسند نمی‌کند و نمی‌پذیرد.

ماموستا خدایی افزود: واکنش دیگر علمای اهل سنت کردستان نیز به پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان عین واقعیت بوده است.

پخش برنامه‌های شاد‌ در ‌ایام شهادت نیروهای سپاه‌ خلاف "انصاف و اخلاق اسلامی" است

ماموستا محمد امین راستی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت شهادت 11 نفر از نیروهای سپاه در عملیات تروریستی مریوان به تمام مردم و خانواده‌های معظم این شهیدان، از عملکرد صدا و سیمای کردستان انتقاد کرد و اظهار داشت: صدا و سیما بلندگوی نظام جمهوری اسلامی است و باید متناسب با اوضاع روز، برنامه اجرا کند و گام بردارد.

وی گفت: 11 نفر از نیروهای سپاه در مریوان ناجوانمردانه توسط ایادی بیگانه، مزدوران و دشمنان سر سخت نظام جمهوری اسلامی شهید و چندین نفر نیز مجروح شده‌اند و باید صدا و سیما قداست آنان را حفظ کند و همدردی کنند و صبغه و رنگ تسلیت به خود بگیرند در غیر اینصورت عملکرد آنان خلاف انصاف و اخلاق اسلامی است و "هیچ" شکی در آن نیست.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  و امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: واقعاً پخش برنامه‌های شادی و چریکه‌ی شه‌و در صدا و سیمای کردستان در این ایام شهادت نیروهای سپاه در مریوان نه تنها متناسب نیست بلکه خلاف "انصاف و اخلاق اسلامی" است.

عالم برجسته اهل سنت کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از بیانیه‌های جهت‌دار برخی افراد به‌نام فعالان مدنی و سیاسی که در فضای مجازی مطلب پخش می‌کنند، خاطر نشان کرد: نمی‌دانم این فعالان مدنی و سیاسی چطور از افرادهایی که به قصد جنایت و ترورکردن وارد کشور شده و سپس دستگیر می‌شوند، حاضرند دفاع کنند اما در برابر این 11 نفر از نیروهای سپاه که مظلومانه به شهادت رسیدند، سکوت و خفه‌خوان گرفته‌اند.

ماموستا راستی افزود: سکوت این افراد به‌نام فعالان مدنی و سیاسی "محکوم" و نزد خداوند متعال و مردم قابل بخشیدگی نیست و این یک واقعیت است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.