اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت شمال استان آذربایجان غربی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/5/17
کد خبر: 55240
Print
Rss Services


نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت شمال استان آذربایجان غربی برگزار شد
نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: شرع و دین اسلام همیشه ماندگار است و در دوران غیبت مسئولیت حفظ دین به علماء سپرده شده است.

وی با تاکید به ضرورت مسلح شدن علماء به ابزار رسالت اظهار کرد: ابزار رسالت ایمان الهی است و باید مومن به هدف باشد و آیینه و الگویی برای دیگران باشد.

وی افزود: علماء وارثان انبیاء هستند و باید به ابزار رسالت مسلح باشند که ایمان به وعده الهی، حسن خلق و برخورد محبت آمیز، سعه صدر و تحمل دیگران، رئوف و رحیم و مهربان بودن به بندگان الهی از ابزارهای مهم رسالت در دست روحانیون اهل سنت برای هدایت انسان هاست.

وی تصریح کرد: علماء باید به ابزار علم در کنار عبادت مسلح شوند تا بتوانند در میان مسلمانان تاثیرگذاری داشته باشند و با استفاده از ابزارهای رسالت در جهت رفع مشکلات جامعه اسلامی و مسلمانان گام بردارند.

 حجت الاسلام اسماعیلی، رئیس اداره فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: برگزاری نشست های هم اندیشی وحدت بخش بین شیعه و اهل سنت می تواند روحیه برادری و صمیمیت را تقویت کند.

وی افزود: روحانیون اهل سنت و تشیع می توانند با برگزاری نشست های مشترک در جهت تقویت بین مسلمانان گام بردارند و با تاکید بر محورهای مشترک باعث اعتلای دین مسلمانان باشند.

حجت الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد: دفتر استانی و اداره امور روحانیون نیز پیگیر رفع مشکلات روحانیون اهل سنت هست.

در ادامه ماموستا آقاخانی به عنوان یکی از روحانیون اهل سنت به بیان دیدگاه های خود در مورد وحدت مسلمین و بیان مشکلات طلاب و روحانیون در امر تبلیغ پرداخت.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.