اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


طعنه زدن و عیب جویی از یکدیگر جامعه را به کینه ورزی و حسادت می کشاند

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55302
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم :
طعنه زدن و عیب جویی از یکدیگر جامعه را به کینه ورزی و حسادت می کشاند
حجت الاسلام یونس فاروقی در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : یکی از مشکلات جامعه بشریت طعنه زدن و عیب جویی از یکدیگر است که جامعه را به کینه ورزی و حسادت می کشاند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام یونس فاروقی در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : یکی از مشکلات جامعه بشریت طعنه زدن و عیب جویی از یکدیگر است که جامعه را به کینه ورزی و حسادت می کشاند .

وی با بیان اینکه قضاوت زود هنگام بی فایده است و دل ها را از یکدیگر دور می کند ، افزود : اینکه ما به شخصیت برادر مسلمان خود در حضور و یا غیابش بتازیم کار بسیار ناپسندی است که در قرآن کریم به شدت نهی شده است .

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم با اشاره به اینکه در سوره مبارکه همزه به ابعاد عیب جویی پرداخته شده است ، اظهار داشت : خداوند ستار العیوب است و هر کسی آبروی برادر مسلمان خود را حفظ کند ، خداوند عیب هایش را در دنیا و آخرت می پوشاند .

وی با تاکید بر اینکه در موازین و دستورات دینی مجازات کسی که ادعای گناه دیگری را دارد ، مشخص است ، افزود : همه ما موظفیم از قرآن درس بگیریم و برای حفظ آبروی یکدیگر کوشا باشیم و در باره یکدیگر قضاوت نکنیم .

حجت الاسلام یونس فاروقی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه همزه گفت : امروز با گسترش فضای مجازی باید بیشتر مراقب رفتار خود باشیم که در مورد دیگران قضاوت نکنیم و اسرار دیگران را انتشار ندهیم .

وی افزود : اگر اشتباه دیگران را فاش کنیم مردم را نسبت به او بی اعتماد کرده ایم و او از چشم مردم افتاده است ، در صورتی که آن فرد شاید نسبت به آن  گناه توبه کرده باشد و مورد بخشش پروردگار متعال قرار گرفته باشد .   

امام جمعه اهل سنت مسجد شیخ بلال فاروقی با بیان اینکه شرایط جامعه به گونه ای پیش می رود که انسان های ثروتمند نفوذشان در بین مردم از انسان های عالم بیشتر است و این امر دلیلی به جز مادی شدن بشر ندارد ، افزود : کسی که دارای ثروت و قدرت در جامعه هستند هرگز نباید از دیگران عیب جویی کند .

وی با اشاره به اینکه مال و ثروتی که در راه خدا خرج نشود موجب تکبر خواهد شد و غرور و تکبر باعث قضاوت و عیب جویی می شود ، خاطر نشان کرد :  وقتی آبروی شخصی را با عیب جویی می بریم ، خداوند جزای این عمل را خواهد داد و جزای هر عملی مساوی همان عمل است .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.