اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


اگر مسئولین دلسوز باشند مشکلات به آسانی قابل حل است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55306
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بیجار :
اگر مسئولین دلسوز باشند مشکلات به آسانی قابل حل است
امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید براینکه ظهور ایمان در عمل انسان مشاهده می‌شود و در قلب جا می‌گیرد، گفت: یکی از آثار و فواید ایمان رعایت حلال و حرام است و در شرع مقدس حلال و حرام کاملا آشکار است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، حاج ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار به ایمان و عقیده و ثمره آن در میان مسلمانان اشاره کرد و اظهار داشت: ایمان و عمل و کردار انسان مومن باید همراه با اخلاص باشد.

وی تصریح کرد: ایمان به معنی عقیده و باور، لازمه عقیده شناخت بوده و عقیده به معنی پیوند است.

امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: اکثر دانشمندان گفته‌اند که ایمان در قلب وارد می‌شود و کردار و افعال انسان آن را تصدیق می‌کند.

ماموستا محمدی با بیان اینکه در قرآن کریم 125بار واژه ایمان و مشتقات آن در برابر کفر قرار گرفته است، اذعان کرد: ایمان کم و زیاد دارد و به کردار و افعال فرد مسلمان مرتبط است.

به گفته وی، ایمان بعضی وقتها نسبت به انجام فرایض و دوری از معاصی خود را نشان می‌دهد و مانند جوهری در وجود انسان است.

وی با تاکید براینکه ظهور ایمان در عمل انسان مشاهده می‌شود و در قلب جا می‌گیرد، تصریح کرد: یکی از آثار و فواید ایمان رعایت حلال و حرام است و در شرع مقدس حلال و حرام کاملا آشکار است.

وی با تاکید براینکه دوری از گناهان و میل به احسان و نیکوکاری نیز از فواید ایمان است، افزود: خورشید ایمان باید در داد و ستد و معاملات و تمام موقعیت‌های دنیوی و اخروی خود را نشان دهد.

وی اذعان کرد: ضایع کردن حلال و حرام و زیاده روی و تفریط و تندروی‌ در کارها از نشانه‌های بی ایمانی و بی‌باوری است.

به گفته امام جمعه اهل سنت بیجار، ترک نماز، خیانت در امانت، رباخواری، عادی شدن دروغ، ریختن خون انسان‌ها، قطع صله رحم، بستن تهمت و افترا، شبیه شدن مرد و زن از نشانه‌های نزدیک شدن قیامت است.

ماموستا محمدی در بخشی دیگر از خطبه‌ها به رویداد های اخیر که در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: هر کس که حس وطن دوستی داشته باشد از شنیدن این مسائل ناراحت می‌شود و دشمنان از شنیدن آن خوشحال هستند.

وی تصریح کرد: در تمام حکومت‌ها افراد خوب و بد بوده‌اند و در میان مسئولین امروز افرادی هستند که دغدغه مشکلات مردم را دارند و امیدواریم مشکلات را حل کنند.

امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: به راستی اگر مسئولین دلسوز باشند مشکلات به آسانی قابل حل است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.