اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دولت با مفسدین و متخلفین اقتصادی به شدت برخورد کند

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55307
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت قروه :
دولت با مفسدین و متخلفین اقتصادی به شدت برخورد کند
امام جمعه اهل سنت قروه با تاکید براینکه دولت باید با مفسدین و متخلفین اقتصادی با شدت برخورد قانونی کند، گفت: عدم برخورد قانونی با این متخلفین موجب آسیب‌رساندن جدی به اجتماع می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه در قروه ضمن گرامیداشت هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار این روز را به تمامی اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریک گفت و اظهار داشت: از تمامی زحمات این قشر زحمت کش که در تلاشند تا اخبار را در اسرع وقت به سمع شنوندگان برسانند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی راست گویی و صداقت را از صفات بارز خبرنگاران دانست و اذعان کرد: اگر خدایی ناکرده آنان اخبار دروغ را به گوش مخاطبان خود برسانند در مقابل آنان مسئول و باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه سخنان خود به بیان فضیلت‌های 10روز اول ماه ذی الحجه پرداخت و بیان کرد: این 10 روز در نزد خداوند متعال دارای ارزش بسیار بالایی است که خداوند در ابتدای سوره مبارکه فجر بنا به تفسیر مفسران قرآن کریم به این شب‌ها سوگند یاد کرده است.

وی یکی از نشانه‌های با فضیلت بودن این ایام را به جا آوردن فریضه الهی حج دانست و افزود: باید در این 10شب انجام شود و بعد از آن روز عرفه و روز عید قربان از دیگر مناسبت ها بزرگی است که در این  شب‌ها قرار گرفته است.

ماموستا نوری گفت: حضرت رسول اکرم (ص) در مورد فضیلت این روزها می‌فرماید: به حقیقت هیچ روز و ایامی با فضیلت‌تر و پر برکت تر از این 10شب در نزد خداوند وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: بزرگی عبادات در این 10شب به مراتب بیشتر از اجر و پاداش عبادتهای چندصد ساله امت‌های قبل است و این فضیلتی است که خداوند متعال تنها برای امت حضرت محمد (ص) تدارک دیده و مسلمانان باید تا جایی که در توان دارند در این ماه به عبادت و انجام مستحبات و ذکر خداوند متعال روی آورند.

وی اظهار کرد: این 10روز تنها مختص به حجاج بیت الله الرحرام نیست بلکه مختص به تمامی امت پیامبر بوده و مسلمانان باید سعی کنند طبق دستور قرآن کریم که در سوره مبارکه حج آمده، در این 10روز ذکر و یاد خداوند را فراموش ننمایند.

وی افزود: ام المومنین حضرت عایشه (رض) می‌فرماید پیامبر (ص) در این 10شب به فراوانی نماز می‌خواندند و در انجام مستحبات کوتاهی نمی‌نمودند.

وی از اعمال مخصوص 10 شب اول ذی‌الحجه به بجا آوردن نمازها در اول وقت و خواندن نمازهای مستحب اشاره کرد و اظهار داشت: روزه روز عرفه طبق فرموده پیامبر (ص) موجب بخشودگی گناهان یک سال گذشته فرد می شود، تمام 10روز را مسلمانان روزه بگیرند و به گفتن اذکار و تکبیر و تهلیل و صدقه دادن مشغول شوند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خود به موضوع احتکار اشاره کرد و بیان داشت: احتکار به معنای پنهان کردن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است که شخص محتکر به قصد گران کردن آن از فروش و توزیع آن کالاها خودداری می‌نماید که این امری ناپسند و از دیدگاه اسلام محکوم و حرام است و هر کسی که این عمل را انجام دهد مرتکب گناه کبیره شده است.

وی در ادامه بیان کرد: مسلمانان باید نسبت به هم رحم و مروت داشته باشند تا خداوند متعال هم به آنان رحم کند، لازم است که ما با همدیگر با رعایت نهایت انصاف برخورد کنیم.

وی تصریح کرد: دولت باید با مفسدین و متخلفین اقتصادی با شدت برخورد قانونی کند، چراکه عدم برخورد قانونی با این متخلفین موجب آسیب‌رساندن جدی به اجتماع می‌شود.

وی تصریح کرد: دشمنان این ملت و نطام در کمین هستند که این گرانی‌ها را بهانه ای قرار دهند تا در میان کشور ایجاد آشوب و ناآرامی کنند.

ایشان در ادامه حمله هوایی عربستان سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی را محکوم نمودند و این عمل را عملی غیر انسانی و اسلامی دانستند و افزودند که مسئولیت این اعمال به تمامی برعهده امت اسلامی است وی همچنین بیان داشتند که خلبان هایی که سرزمین غزه را در چند روز اخیر بمباران نموده اند اماراتی بوده اند که این خود جای تاسف است و عملی است که به شدت محکوم است.

وی تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و بیان داشت: رئیس جمهور آمریکا ادعا دارد که دوست ملت ایران است، اما وقتی ترامپ ورود داروهای خارجی را به این کشور ممنوع می‌کند و اجازه ورود هواپیماهای مسافربری را نمی‌دهد و آنها را تحریم می‌کند کجای این اعمال نشان دهنده دوستی با ملت ایران است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.