اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 21 آذر 1397| 4 ربيع الثاني 1440

 


عاملان اصلی احتکار به اشد مجازات برسند

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55310
Print
Rss Services


امام جمعه دهگلان :
عاملان اصلی احتکار به اشد مجازات برسند
امام جمعه دهگلان گفت: حج از ارکان دین اسلام و نمود وحدت بین مسلمانان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، خطیب نماز جمعه ابتداء شهادت حضرت امام محمد تقی(ع) را تسلیت گفتند. ایشان همچنین سالگرد پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند که همگان با الگو گرفتن از پیامبر(ص) و اصحاب آن حضرت روش درست زندگی را پیش گیرند و زندگی آنان را الگوی خود قرار دهند.                                                                     

ماموستا محمدی از سربازان گمنام وزارت اطلاعات و تمامی دست اندرکاران حفظ امنیت کشور در خنثی‌سازی دو حمله ی تروریستی که قصد انجام عملیات تروریستی و ایجاد ناامنی در دو استان  کشور را داشتند، تقدیر کرد و گفت: امنیت موجود در کشور حاصل تلاش تمام نیروهای امنیتی است.

وی از امنیت به عنوان نعمت بزرگی نام برد و برای حافظان امنیت در ناکام گذاشتن عوامل و گروهک های تروریستی طلب دعای خیر کرد.                                                                         

وی اظهار داشت: دولت و دستگاه قضایی باید در کشف و رصد احتکارکنندگان کالا تلاش مضاعفی داشته باشند و عاملان اصلی این احتکار را به اشد مجازات برسانند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت پرداخت زکات مال که از واجبات دین اسلام است، اذعان داشت: عموم مومنین را به انجام این فریضه الهی دعوت کرد و بهترین مکان برای انجام این فریضه را، کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی نمود.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: مردم با پرداخت زکات از کانال کمیته امداد می‌توانند به بهترین وجه ممکن آن را در بین مستمندان تقسیم کنند.                                                       

خطیب نماز جمعه ضمن یادآوری مجدد آغاز به کار مدرسه امام شافعی(ره)، از برادران و خواهران علاقه‌مند به تحصیل در این مدرسه خواست برای ثبت نام به مرکز بزرگ اسلامی شهرستان دهگلان مراجعه کنند.

وی در ادامه روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و مجاهدان این عرصه فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و ایام حج را به عموم مسلمین تبریک گفت و افزود: حج از ارکان دین اسلام و نمود وحدت بین مسلمانان است.     

ماموستا محمدی در بخش پایانی خطبه به موضوع وفای به عهد و اهمیت این مهم اشاره کرد و گفت: از رسول اکرم(ص) نقل است که فرمودند "کسی که عهد و پیمان ندارد دین هم ندارد".

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.