اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


استفاده اصولی از آب امری ضروری است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55314
Print
Rss Services


امام جمعه سقز :
استفاده اصولی از آب امری ضروری است
امام جمعه سقز گفت: استفاده اصولی از آب امری ضروری است و مردم باید به صورت ویژه به آن توجه کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا حسین حسینی به یکی از نعمت‌های خداوند متعال که آب است اشاره کرد و افزود: آب مایه حیات زندگی انسان‌هاست و اکنون که با کم آبی در سطح شهرستان مواجه شده‌ایم باید از این نعمت الهی به طور صحیح استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: شکر نعمت موجب افزایش نعمت‌های خداوند متعال می‌شود و کفر نعمت، نعمت‌ها را از دست انسان خارج می‌کند.

ماموستا حسینی در ادامه خطبه‌ها نماز جمعه این هفته با اشاره به کمبود آب در سطح شهرستان، براستفاده اصولی از آب تاکیدکرد و گفت: صرفه جویی در مصرف آب امری ضروری است.

وی افزود: انسان باید از هرچیزی درست و به شکل مناسب استفاده و از زیاده روی دوری کنند که در این راستا خداوند متعال می‌فرمایند «بخورید و بنوشید اما اسراف و زیاده روی نکنید»

امام جمعه سقز ادامه داد: هرکدام از نعمت‌های الهی دارای ارزشی بسیار بزرگ است و همه آنها برای رفاه بشرخلق شده است، پس باید در استفاده از این نعمت‌ها دقت شود که اسرافی صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز به علت گرمی هوا مصرف آب و برق به شدت افزایش یافته است، از عموم مردم خواست برای سپری‌کردن این موقعیت خاص باهم همکاری کنند تا انشالله شاهد رحمت الهی که بارش‌های آسمانی است باشیم.

ماموستا حسینی گفت: فرد مسلمان باید با بهره‌گیری از دستورات الهی در راستای کسب روزی حلال تلاش کند چراکه در چنین شرایطی جامعه سالم می ماند و مردم آن جامعه هرکدام به وظایف خود به درستی عمل می‌کنند وحق کسی از بین نمی‌رود.

وی در ادامه بابیان اینکه انسان باید همواره خداوند را ناظر بر اعمال و رفتارخود بداند، بر رفتارهای برادرانه عموم مردم با همدیگرت اکیدکرد و گفت: انسان در این چند روزی که به امانت دراین دنیای فانی زندگی می‌کند باید همواره برای جامعه و مردم خود مثمرثمر باشد.

امام جمعه سقز در ادامه به اهمیت فعالیت برای بدست آوردن روزی حلال تاکید کرد و گفت: تلاش در راه روزی پاک علاوه بر بی‌نیازسازی انسان از دیگران موجب آرامش جسم و جان انسانها می‌شود.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.