اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


کسب روزی حلال از ویژگی‌های اهل تقوا است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55316
Print
Rss Services


امام جمعه سنندج :
کسب روزی حلال از ویژگی‌های اهل تقوا است
امام جمعه سنندج با بیان اینکه تلاش برای کسب روزی حلال از ویژگی‌های اهل تقوا است، اضافه کرد: باید همه مسلمانان برای کسب روزی حلال تلاش و همواره از دستورات خداوند و پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن پیروی کند.

 ه گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی امت اسلامی را از شر فتنه دشمنان محفوظ و برای همیشه دشمنان این کشور از جمله آمریکا و اسرائیل را برای همیشه نابود گرداند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال با کرم و رحم بی پایانش مشکلات مردم را بر طرف کند، گفت: توطئه‌های دشمنان اسلام و نظام با اتحاد، یکدلی، باور، ایمان و دلسوزی مسلمانان خنثی می‌شود. 

وی تصریح کرد: همه مسلمانان باید وحدت و همدلی را در اولویت تمام فعالیت ها و برنامه های خود قرار دهند.

امام جمعه سنندج یادآور شد: همه مسلمانان، مردم و مسئولان و دست اندرکاران کشور با اتحاد و همدلی با همدیگر برای رفع نیازهای اساسی، ضروری و مورد نیاز مردم تلاش و اهتمام جدی در جهت رفع مشکلات نیازمندان داشته باشند.

ماموستا در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته صنایع کوچک به متولیان شهرک‌ها صنعتی استان، اظهار کرد: دین اسلام برای صنعت و کار و کوشش همواره انسان را تشویق و توصیه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام همواره انسان ها را به کار و تلاش تشویق می‌کند و خداوند تبارک و تعالی در قرآن می‌فرماید «اهل ایمان کسانی هستند که کار و تلاش پیشه ساز باشند».

وی اذعان کرد: حضرت رسول اکرم (ص) و دیگر پیامبران الهی در طول دوران زندگی خودشان نیز کار و تلاش کرده و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه تلاش برای کسب روزی حلال از ویژگی‌های اهل تقوا است، اضافه کرد: باید همه مسلمانان برای کسب روزی حلال تلاش و همواره از دستورات خداوند و پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن پیروی کند.

ماموستا خدایی با بیان اینکه براساس آیات قرآن کریم دعای انسان هایی که از مال حرام دوری می‌کنند مورد قبول درگاه خداوند قرار می‌گیرد، گفت: کسانی که حتی یک لقمه حرام می‌خورند تا 40روز دعایشان مورد مقبول قرار نمی‌گیرد.

خطیب جمعه سنندج با استناد به آیات الهی و احادیث قدس راه نجات انسان را در سه چیز بیان کرد و گفت: استفاده از مال و رزق و روزی حلال، انجام فرایض و واجبات دینی، غش نکردن در معامله موجب سعادت انسان می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: باید همه انسان‌ها در انجام معامله‌هایشان صداقت و حلال و حرام را رعایت کنند، چرا که مال حرام خیر و برکت را از زندگی دور می‌کند.

وی افزود: معامله ای که در آن ربا و کلاهبرداری نباشد حلال و این دسته از افراد با پیامبران و صدیقان محشور می شوند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.