اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حج بزرگترین تجمع جهان اسلام است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55317
Print
Rss Services


امام جمعه کامیاران :
حج بزرگترین تجمع جهان اسلام است
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه حج بزرگترین اجتماع مسلمانان است و هرساله میلیون‌ها مسلمان در ممالک اسلامی برای انجام این واجب الهی دورهم جمع می‌شوند، گفت: سود دنیایی این عبادت بزرگ این است که مسلمانان از اوضاع یکدیگر مطلع و یکدیگر را ملاقات می‌کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد کامیاران اظهار داشت: خدای متعال برای اسلام پنج رکن پایه‌گذاری کرده است یعنی اسلام به خانه ای تشبیه شده است که پنج ستون دارد که اگر یکی از این ستونها نباشد ساختمان ناقص است.

وی با بیان اینکه رکن اول شهادت به یگانگی خداوند و دوم نمازهای پنجگانه است، گفت:  یکی از این نمازها نماز جمعه است، اما امروز متاسفانه کسانی هستند که دم از اسلام می زنند اما از حضور در نماز جمعه غافل هستند.

وی با تاکید براینکه اگر کسی ترک جمعه را حلال بداند از دایره اسلام خارج می‌شود، افزود: مسلمانان نباید روز قیامت را با یک روزکار درجمعه معامله کنند.

به گفته وی، سومین بنای اسلام زکات است کسی که زکات بر او واجب باشد و زکات مالش را پرداخت نکند در قیامت در گوشه پل صراط نگهداشته می‌شود تا زکاتش را پرداخت کند اما در آن روز چیزی برای ادای این واجب در دست ندارد.

امام جمعه کامیاران تصریح کرد: چهارمین ستون اسلام روزه ماه مبارک رمضان است و پنجم طواف کعبه معظم است که امروز جمعی از مسلمانان در حرمین شریفین هستند .

ماموستا قربانی اذعان کرد: حج بزرگترین اجتماع مسلمانان است و هرساله میلیون‌ها  مسلمان در ممالک اسلامی برای انجام این واجب الهی دورهم جمع می شوند، سود دنیایی این عبادت بزرگ این است که مسلمانان از اوضاع یکدیگر مطلع و یکدیگر را ملاقات می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه مسلمانان در این سفر یک هدف دارند و آن هم رضایت پروردگار است و حج برکسانی که توانایی مالی و جسمی داشته باشند واجب شده است.

وی اذعان کرد: حج زمانی مقبول است که خالصانه برای خدا باشد و پول و هزینه آن حرام نباشد و هیچ کدام از مناسک حج نباید ترک شود.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.