اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مردم باید با پرداخت عوارض به زیباسازی شهر کمک کنند

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55318
Print
Rss Services


امام جمعه مریوان :
مردم باید با پرداخت عوارض به زیباسازی شهر کمک کنند
امام جمعه مریوان گفت: مردم باید با پرداخت به موقع عوارض و مالیات به زیبا سازی شهر خود کمک کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با اشاره به برخی مشکلات در این شهر، اظهار کرد: مسئولین، اعضای شورا و شهردار نباید فقط به مردم وعده دهند بلکه باید پای تعهداتشان باشند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: مسوولان در مسیر خدمات‌رسانی به مردم باید اهتمام جدی داشته باشند.

وی اذعان کرد: اگر ما به مردم خدمت و با احترام با آنان برخود کنیم خداوند نیز با احترام با ما برخورد می‌کند و در غیر اینصورت خداوند جور دیگری با ما معامله خواهد کرد.

ماموستا شیرزادی با اشاره به مشکل دفع زباله و پسماند مریوان گفت: متأسفانه چهل سال از عمر انقلاب می‌گذرد و ما هنوز نتواسته‌ایم در مریوان زباله را بصورت اصولی جمع‌آوری و دفع کنیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه هم مردم مریوان و هم مردم روستای عصرآباد به خاطر وجود برخی مشکلات مانند نداشتن جاده و تردد تانکرها به تنگ امده‌اند.

ماموستا شیرزادی با تاکید بر اینکه کار با دست روی دست گذاشتن درست نمی‌شود، گفت: باید مطالبات را با جدیت پیگیری کرد تا شاهد تحول باشیم.

وی افزود:‌ مریوان یک شهر توریستی است و گردشگر زیاد دارد چند وقت دیگر تئاتر خیابانی نیز شروع و مردم از دیگر کشورها به مریوان می‌آیند که باید با رفع این مشکلات میزبان خوبی برای مهمانان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید با پرداخت به موقع عوارض و مالیات به زیبا سازی شهر خود کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه 5 ماه از سال می‌گذرد و زمان زیادی به اغاز فصل بارندگی نمانده است، گفت:  وضعیت آسفالت کوچه و معابر شهر اصلاً جالب نیست و باید هرچه زودتر در این راستا اقدامات اساسی انجام گیرد.

امام جمعه مریوان از عدم نظارت بر بازار انتقاد کرد و گفت: هر کس به میل خود اجناس خود را قیمت گذاری می‌کند و نظارت چندانی در این راستا صورت نمی‌گیرد.

ماموستا شیرزادی اظهار کرد: متاسفانه گلایه های موجود کاملا بی فایده است و انگار کسی نیست که آنها را بشنود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه اسلامیت یعنی ایمان در قول و عمل صالح، گفت: سربلندی ما در انجام عمل صالح است و از رسول الله(ص) نقل شده است« انجام عمل صالح در 10روز اول ماه قربان نزد خداوند محبوب‌تر از هر زمان دیگری است». 

ماموستا شیرزادی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه باید مشکلات و کم و کاستی ها را بدون زیاد و کم بازگو کنند تا این مشکلات به گوش مسوولان برسد و بستر رفع آنها فراهم سازد. 

 

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.