اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مسئولان به مناطق حاشیه شهرها توجه جدی داشته باشند

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55320
Print
Rss Services


امام جمعه مسجد بهاران مریوان :
مسئولان به مناطق حاشیه شهرها توجه جدی داشته باشند
امام جمعه مسجد بهاران مریوان با اشاره به مشکلات عدیده مناطق حاشیه‌ای گفت: مسوولان باید به صورت جدی به مناطق حاشیه شهرها توجه داشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرک بهاران مریوان اظهار داشت: این شهر و مسائل آن به همه ما ربط دارد زیرا اینجا محل زندگی و زادگاه ماست. 

وی تصریح کرد: طبق آموزه‌های دین مبین اسلام، همه ما باید دست در دست هم برای حل مشکلات و پاکیزه نگهداشتن این شهر تلاش  کنیم. 

امام جمعه مسجد بهاران مریوان ضمن تقدیر از زحمات پرسنل شهرداری در خدمت به مردم بویژه رفتگران گفت: امیدواریم این مجموعه در خدمات‌رسانی هرچه بیشتر به مردم تلاش کنند. 

ماموستا رستمی تصریح کرد: ارائه خدمات شهری بویژه در مناطق حاشیه‌نشین شهر و رسیدگی به وضعیت کوچه، خیابان و معابر این محلات نیازی ضروری است.

وی اضافه کرد: متأسفانه مشکلات این مناطق در فصول بارندگی خصوصاً زمستان بیشتر بوده و باید در راستای عمران و آبادانی هرچه بیشتر این مناطق تلاش شود.

ماموستا رستمی با اشاره روز خبرنگار و تبریک این ایام به فعالین حوزه اطلاع‌رسانی در مریوان، گفت: اصحاب رسانه وظیفه و رسالتی سنگین بر دوش دارند.

وی در ادامه  با اشاره به اعزام کاروان حجاج گفت: امیدواریم تمام امت اسلامی در این اجماع بزرگ اسلام بتوانند به بهترین شیوه اعمال حج را انجام و برای مسلمانان دعا کنند.

امام جمعه مسجد بهاران مریوان با تاکید بر اینکه جهان اسلام امروز بیش از هر زمانی نیازمند اتحاد و همدلی است، اذعان کرد: باید سران کشورهای اسلامی پیام رسول الله(ص) در دشت عرفات سرلوحه خود قرار دهند. 

ماموستا رستمی با بیان اینکه دشت عرفات دشت خداشناسی، مساوات و یک رنگی است، گفت: پیام رسول الله(ص) در این روز پیامی برای محبت و دوری از ظلم و ناروائی بود. 

خطیب نماز جمعه شهرک بهاران مریوان با تاکید براینکه متأسفانه دنیای امروز ارزش انسانیت را زیا پا گذاشته است، اضافه کرد: خداوند انسان را خلیفه خود در زمین قرار داده و رسول الله در دشت عرفات بر ضد قتل، ظلم، ستم، غیبت، تهمت و آزار، احتکار و پایمال نمودن حقوق مظلوم، پیام دادن.

وی افزود: متأسفانه امروز بر خلاف پیام رسول الله(ص)، برخی مشغول احتکار اجناس مورد نیاز مردم هستند تا در وقت سختی چندین برابر به مردم مظلوم بفروشد.

ماموستا رستمی با تاکید براینکه پیامبر(ص) در پیام آن روز خود بر حرام بودن رباخواری و دوری از آن تأکید فرمود و هر نوع ربا و سود خواری را خلاف قرآن دانستند، اذعان داشت: متأسفانه امروزه در بلاد اسلامی مسئله رباخواری دیده می‌شود. چه بسیار انسانهایی که بر اثر ربا خواری آواره  شده و هست و نیست شان بر باد رفته است. 

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.