اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


قیامت بر پایه اعمال انسان‌ بنا می‌شود

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55322
Print
Rss Services


امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج :
قیامت بر پایه اعمال انسان‌ بنا می‌شود
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج با بیان اینکه قیامت بر پایه اعمال انسان‌ها بنا می‌شود، گفت: خداوند خود قاضی اعمال ما است و به حسابمان رسیدگی می‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا سیدمهدی برزنجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع محله فرجه سنندج، اظهار داشت: خداوند منزه است از آنچه که ما می‌بینیم و ما را برای عبادت کردنش خلق کرده است.

وی تصریح کرد: پس شایسته است عبادتی که انجام می‌دهیم بطور صحیح ادا شود که اگر صحیح نباشد عبادتمان به مقصد نمی‌رسد.

امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج با بیان اینکه مقصد همه ما آخرت است، گفت: بهتر است زمانی که به آنجا کوچ می‌کنیم، توشه‌ای با خودمان داشته باشیم که به کارمان بیاید.

ماموستا برزنجی با تاکید براینکه در آنجا هیچ توشه‌ای بجز اعمال خود را نداریم، اظهار کرد: هر کدام از ما براساس نوع اعمال و رفتاری که داریم قیامت خود را می‌سازیم و بهشت یا جهنم را نصیب خود می‌گردانیم.

وی با اشاره به اینکه در میدان محشر، خداوند خود قاضی اعمال ما است و به حسابمان رسیدگی می‌کند، گفت: تمام عیب‌های‌ ما در آن روز آشکار می‌شود

امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج به وضع اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت: وضعیت اقتصادی مردم چندان مطلوب نیست متاسفانه در چنین شرایطی بعضی مغازه‌داران نیز سوء استفاده و جنس‌هایشان را انبار می‌کنند.

ماموستا برزنجی خاطرنشان کرد: این عمل مغازه داران درست نیست، چراکه باید به فکر مستمندان بود و به آنها ترحم کنیم باید اجناسی که گران می شود تحریم کنیم تا اینکه قیمت آن جنس پایین بیاید

وی به جایگاه مومنان و صالحین از دیدگاه دین اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند توبه را از کسانی می پذیرد که عمل صالح انجام می‌دهند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.