اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دهه اول ذي حجه در ميان ماههاي ديگر از فضيلت بسياري برخوردار است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55324
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي :
دهه اول ذي حجه در ميان ماههاي ديگر از فضيلت بسياري برخوردار است
مولوي سید احمد عبداللهی گفت: امت اسلام در اين ايام، با اتحاد و همدلي در كنار يكديگر جمع مي شوند و به عبادت معبود مي پردازند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبدالهي، امام جمعه اهل سنت اسدیه در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه ضمن تلاوت آیات ابتدایی سوره فجر " وَالْفَجْرِ وَلَيَالٍ عَشْرٍ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ وَاللَّيْلِ إِذَا يَسْرِ "درباره ایام عشره ذی الحجه اظهار داشت: خداوند به" صبح" و" شب های ده گانه "در این سوره سوگند یاد می کند و به اتفاق مفسرین منظور از شب های دهگانه 10 شب اول ماه ذی الحجه است

وي افزود: در قرآن "شاهد" و "مشهود" آمده است که منظور از شاهد روز جمعه است و منظور از مشهود روز عرفه است چون دیگران از سرتاسر عالم آنجا حاضر می شوند، یعنی امت اسلامی از سراسر جهان در یک وقت خاص و در یک مکان خاص جمع می شوند.

امام جمعه اسدیه اضافه كرد: در حدیثی آمده که هیچ ایامی نیست که اعمال صالحه در آن با ارزش تر و دارای اجر عظیم تر باشد از ایام دهگانه ذی الحجه، اصحاب فرمودند آیا از جهاد در راه خدا هم؟ فرمود بله مگر کسی که با مال و جان در راه خدا خارج شده و بر نگشته است.

وی افزود: ابودرداء می گويد، در ایام عشره ذی الحجه زیاد ذکر، استغفار و صدقه دادن را بر خود لازم بگیرید و از رسول الله شنیدم وای بر کسی که از خیر این ایام محروم شود.

مولوي عبداللهی با اشاره به فضیلت روزه در اين ایام ابراز داشت: روزه هر کدام از این ایام برابر با یک سال و روزه روز عرفه برابر با دو سال است و در حدیثی آمده که رسول الله فرمود، امیدوارم که الله متعال سال قبل و بعد را کفاره گناهان قرار دهد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.