اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


به امریکا و غرب نمی توان اعتماد کرد

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55325
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مسجد جامع محمد مصطفی(ص) پره سر :
به امریکا و غرب نمی توان اعتماد کرد
حجت الاسلام قویدل نیا در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع محمد مصطفی (ص) روستای ارده بخش پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اینکه به امریکا و غرب نمی توان اعتماد کرد ، اظهار داشت : امریکا در معاهدات بین المللی از جمله برجام امتحان خود را پس داده است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام قویدل نیا در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع محمد مصطفی (ص) روستای ارده بخش پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اینکه به امریکا و غرب نمی توان اعتماد کرد ، اظهار داشت : امریکا در معاهدات بین المللی از جمله برجام امتحان خود را پس داده است .

وی با اشاره به آیات و روایات ، با بیان اینکه در آموزه های دینی شناخت دشمن ضرورت زیادی دارد و کشف مولفه های دشمن در قرآن کریم یکی از راه های این شناخت است ، افزود : بر اساس آیات و روایات نافرمانی و انکار خدا و رسولش ، تجاوز و عدم صداقت و تکبر از مولفه های بارز دشمن است و کمک کردن ، محبت کردن ، هدایت و معرفت حق و تواضع از مولفه هایی است که دشمن فاقد آن می باشد .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع محمد مصطفی(ص) روستای ارده بخش پره سر با تاکید بر اینکه نمی توان به آمریکا و غرب اعتماد کرد و منافع کشور را به آن گره زد ، خاطر نشان کرد : رئیس جمهور آمریکا در روابط سیاسی و بین المللی خود عاقلانه رفتار نمی کند و خصمانه رفتار می نماید و این دلیل بر بدعهدی این کشور خواهد شد .

وی ادامه داد : اگر کشوری از نظر اقتصادی و صنعتی پیشرفت کرده است حاصل تلاش مردم آن کشور بوده است و ما نیز باید تلاش خود را انجام دهیم تا از نظر پیشرفت و توسعه به جایگاهی برسیم که از نظر اقتصادی در آرامش زندگی کنیم .

حجت الاسلام  قویدل نیا با بیان اینکه باید قدر نظام مقدس جمهوری اسلامی را بدانیم ، گفت : اینکه در کشور اسلامی با قوانین اسلامی زندگی می کنیم و بدون هیچ محدودیتی در مساجد حاضر می شویم و فرایض دینی خود را انجام می دهیم نعمت بزرگی است که باید قدردان آن باشیم .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.