اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دوری از تقوای الهی دلیل اصلی انحراف و بروز مشکلات و نا آرامی ها در جوامع اسلامی است

تاریخ انتشار: 1397/5/21
کد خبر: 55332
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا...(ص) اسالم :
دوری از تقوای الهی دلیل اصلی انحراف و بروز مشکلات و نا آرامی ها در جوامع اسلامی است
حجت الاسلام رحیم‌اله صابری ، امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا... (ص) اسالم در خطبه های نماز جمعه با بیان آیات و روایات و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را را آغاز کرد و گفت : تقوای الهی مهم ترین شاخص تشخیص حق از باطل می باشد و برجسته ترین ویژگی بندگان مخلص خداوند است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام رحیم‌اله صابری ، امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا... (ص) اسالم در خطبه های نماز جمعه با بیان آیات و روایات و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را را آغاز کرد و گفت : تقوای الهی مهم ترین شاخص تشخیص حق از باطل می باشد و برجسته ترین ویژگی بندگان مخلص خداوند است .

وی با بیان اینکه انسانی که تقوا پیشه کند به بصیرت می رسد ، افزود : متقی کسی است که علاوه بر شناخت راه های رسیدن به تقوا ، درک درستی از وقایع جامعه و جهان داشته باشد و آن را بر اساس حقایق دین تحلیل و تفسیر می نماید و مسیر درست را انتخاب کند .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا...(ص) روستای نارنج دول بخش اسالم دوری از تقوا را دلیل اصلی انحراف و بروز مشکلات و نا آرامی ها در جوامع اسلامی خواند و اظهار داشت : اگر امت اسلامی تقوای الهی پیشه کنند و به موازین اسلامی پایبند باشند ، هیچ گزندی از دشمن به جهان اسلام نخواهد رسید .

وی با بیان اینکه تقوا به معنی پرهیزگاری و ترس از خدا و حفظ کردن خود از بدی و گزند است ، تصریح کرد : در قرآن کریم شرط نجات از آتش دوزخ و قبولی اعمال تقوای الهی آمده است که در دنیا نیز موجب نزول برکات الهی برای انسان می شود .

حجت الاسلام رحیم‌اله صابری افزود : اهمیت تقوا از آن جهت است که انسان متقی نه تنها در آخرت مورد رحمت و مغفرت خداوند قرار می گیرد بلکه در دنیا نیز در پرتو رحمانی پروردگار متعال فیض می برد و از برکات آن استفاده می کند که موجب زلالی دل ها می شود .

وی با بیان اینکه گرامی ترین انسان ها نزد خدا با تقوا ترین آن هاست ، اظهار داشت : اگر ترس از خدا در وجود انسان نباشد زمینه ارتکاب به گناه در درون انسان مهیا می شود .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.