اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حمله مرگبار و وحشیانه ائتلاف تحت رهبری عربستان به اتوبوسی در شمال یمن

تاریخ انتشار: 1397/5/22
کد خبر: 55335
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
حمله مرگبار و وحشیانه ائتلاف تحت رهبری عربستان به اتوبوسی در شمال یمن
ائتلاف تحت رهبری عربستان حمله ای وحشیانه را به اتوبوسی در شمال یمن انجام داده که منجر به کشتار تعداد زیادی از شهروندان یمنی شده است.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، ائتلاف تحت رهبری عربستان حمله ای وحشیانه را به اتوبوسی در شمال یمن انجام داده که منجر به کشتار تعداد زیادی از شهروندان یمنی شده است.

پایگاه خبری آسویشیتد پرس آمریکا گزارش داده است که ائتلاف تحت رهبری عربستان حمله ای مرگبار را به یک اتوبوس در شمال کشور یمن و در شهر صعده انجام داده است که بر اثر این حمله بیش از 43 تن از غیر نظامی های یمنی کشته شده اند و حداقل 63 تن دیگر هم زخمی گشته اند. بر این اساس ائتلاف تحت رهبری عربستان اتوبوسی را که در حال جابجایی غیرنظامی ها و به خصوص کودکان و بزرگ سالان بوده است را مورد هدف خود قرار داده و به این بهانه که این اتوبوس مملو از انقلابیون یمنی یعنی از الحوثی ها می باشد این اتوبوس را با موشک های جنگنده های خود هدف قرار داده است. الترکی سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان با تایید این حمله و بدون اشاره به جان باختن غیر نظامی ها در جریان آن گفته است که ائتلاف تحت رهبری عربستان اتوبوسی را که مملو از تروریست های الحوثی بوده است را هدف قرار داده تا این تروریست ها نتوانند به این راحتی جابجا شده و موشک های خود را بر ضد عربستان در جنوب این کشور شلیک کنند. در واقع عربستان وقوع این حمله را پذیرفته ولی منکر جان باختن غیر نظامی ها در آن شده و نوک پیکان حملات خود را به انقلابیون یمنی یعنی الحوثی ها نشانه رفته است. این حمله به اندازه ای وحشت آفرین و توحش گونه بوده است که صرفا یک اتوبوس حامل غیر نظامی ها را که در حال جابجایی مسافران بوده مورد هدف خود قرار داده است و در واقع کاملا مشخص است که این اتوبوس هیچ تهدیدی برای عربستانی ها و کشورهای هم پیمان آن نداشته اند ولی از آنجایی که این کشورها به دنبال ذلیل کردن مردم انقلابی یمن و وادار به تسلیم کردن آنها می باشند از هر جنایتی برای رسیدن به این هدف خود استفاده می کنند.

حال با این حجم از فشارها به مردم یمن همچنان انقلابیون یمنی در مسیر خود استوار بوده و متجاوزان را زمین گیر کرده اند.

لینک خبر:

https://www.yahoo.com/news/latest-death-toll-airstrike-yemen-rises-43-131033464.html

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.