اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 اسفند 1397| 16 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


افشای اسناد شکنجه های گسترده در سازمان سیای آمریکا

تاریخ انتشار: 1397/5/22
کد خبر: 55337
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
افشای اسناد شکنجه های گسترده در سازمان سیای آمریکا
آرشیو امنیت ملی آمریکا به تازگی اسنادی را درباره شکنجه های گسترده در سازمان سیای آمریکا منتشر کرده است.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، آرشیو امنیت ملی آمریکا به تازگی اسنادی را درباره شکنجه های گسترده در سازمان سیای آمریکا منتشر کرده است.

آرشیو امنیت ملی آمریکا به تازگی اسنادی را از طبقه بندی اجر کرده و آنها را مقابل دی عموم قرار داده است که بر اساس این اسناد شواهد و مدارک شکنجه های گسترده و بسیار غیر انسانی در سازمان سیای آمریکا فاش شده است. بر اساس اسنادی که به تازگی منتشر شده است نقش برجسته جینا هاسپل رئیس جدید سازمان سیا در این شکنجه ها بسیار آشکار بوده و میزان قساوت قلب و بد رفتاری وی و افراد زیردست او با زندانیان و افراد مظنون به روشنی دیده می شود. در این اسناد اشاره شده است که چگونه جینا هاسپل به همراه معاونان و افراد زیردست خود شکنجه هایی بسیار و وحشت آفرین و سهمگین بر ضد افراد مظنونی که توسط سازمان جاسوسی آمریکا یعنی سیا دستگیر شده بودند انجام داده و به صورت کاملا غیر انسانی به دنبال گرفتن اعتراف و اطلاعات از این افراد بوده اند. پیش از این بارها گزارش های مبنی بر نقش گسترده جینا هاسپل در شکنجه های غیر انسانی در سازمان جاسوسی آمریکا یعنی سیا منتشر شده بود ولی اسنادی که به تازگی از طبقه بندی خارج شده اند این ابعاد گسترده از جنایت ها را به صورت کامل روشن کرده و دیگر شکی در این باره باقی نمی گذارد. جینا هاسپل که خود یک زن بوده ولی به شدت از عواطف انسانی دور بوده و هرگونه جنایت و شکنجه وحشت آفرینی را بر ضد افراد مظنون به اجرا گذاشته و از هرگونه شکنجه بر ضد افراد مظنون حمایت کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در زمان مبارزات انتخاباتی ابرها به موضوع شکنجه هایی که در سازمان سیای آمریکا رخ می داده اشاره کرده بود و به گونه ای غیر مستقیم از نقش جینا هاسپل در این باره تمجید کرده بود زیرا وی بر این باور بود که چنین اقداماتی برای تامین امنیت آمریکا واجب بوده و سازمان جاسوسی این کشور باید از هر ابزار ممکنی برای تامین امنیت این کشور و شهروندان آن استفاده کند. بر این اساس جینا هاسپل جانشین رئیس اسبق سیا یعنی مایک پمپئو شد که پمپئو هم به مانند جانشین خود در شکنجه افراد مظنون شهره عام و خاص بوده و اقدامات وحشیانه وی در شکنجه افراد مظنون بارها مورد اشاره رسانه ها قرار گرفته بود. پمپئو پس از سازمان سیا به وزارت خارجه آمریکا رسید و جینا هاسپل جانشین وی شد تا اقدامات وحشیانه او را در شکنجه زندانیان و افراد مظنون ادامه دهد.

افشای اسناد شکنجه افراد مظنون در سازمان سیا در حالی است که آمریکا همیشه مدعی حقوق بشر بوده و در این زمینه با استفاده از ابزارهایی که در اختیار خود داشته است به فشار بر کشورهای مخالف خود با استفاده از ابزارهای حقوق بشری کرده است.

لینک خبر:

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/foia-intelligence-torture-archive/2018-08-10/gina-haspel-cia-torture-cables-declassified

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.