اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 29 اسفند 1397| 14 رجب 1440

خبر ويژه

 


عدم درک صحیح از اختلافات از موانع وحدت است

تاریخ انتشار: 1397/5/24-9:9
کد خبر: 55405
Print
Rss Services


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج :
عدم درک صحیح از اختلافات از موانع وحدت است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج گفت: یکی از موانع وحدت جهل، نادانی، عدم شناخت و عدم درک صحیح از اختلافات است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، محمدقربان کیانی پیش از ظهر امروز در اولین همایش تقریب مذاهب اسلامی، فرصت‌ها و چشم‌انداز آینده که با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستایان اهل سنت و روحانیون اهل تشیع در سالن اجتماعات دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان در سنندج در حال برگزاری است، ضمن تجلیل از برگزارکنندگان این همایش اظهار داشت: همدلی و وحدت در استان کردستان می‌تواند الگوی کاملی برای تمام کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای لازم برای تعمیق بخشیدن به وحدت اسلامی در استان و کشور از اهداف مهمی است که در قالب این همایش‌ها باید دنبال کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج با بیان اینکه توجه به تعمیق وحدت در جهان اسلام از مباحثی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: دین اسلام دین پیشرفت، تمدن و ...است که باید از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت وحدت که از اساسی‌ترین مباحث برای تقویت پایه‌های این دین الهی است بهره بگیریم.

کیانی تصریح کرد: توجه به آیات قرآن، حرکت در مسیر سنت‌های پیامبر و حرکت بر مبنای دستورات دین اسلام از مهم‌ترین مباحث در تقویت وحدت اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج افزود: یکی از موانع وحدت جهل، نادانی، عدم شناخت و عدم درک صحیح از اختلافات است.

کیانی با تاکید براینکه امروز دشمنان تمام توان خود را برای ایجاد شکاف و حذف وحدت در بین مسلمانان بکار گرفته است، گفت:‌دشمن با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و سایر بسترهای ارتباطی دنبال حذف وحدت بوده و در این راستا هر برنامه‌ای را پیاده می‌کند.

وی افزود: ما باید در مقابله با توطئه‌های دشمنان برنامه داشته باشیم ولی متاسفانه نتوانستیم از ظرفیت‌هایی که در بحث وحدت داریم استفاده کنیم.

کیانی پرداختن به اختلافات جزیی و تفرقه ما را از اصل غافل کرده است، اظهار کرد: مسلمانان در اصول کلان با هم اشتراک و هیچ اختلافی ندارند اما پرداختن به مباحث جزئی موجب ایجاد شکاف در بین آنان شده است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.