اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


شناخت پیروان مذاهب سنی و شیعه از اصول اساسی مذهب همدیگر و زمینه‌ساز افزایش تقریب است

تاریخ انتشار: 1397/5/24-9:14
کد خبر: 55407
Print
Rss Services


امام جمعه موقت سنندج :
شناخت پیروان مذاهب سنی و شیعه از اصول اساسی مذهب همدیگر و زمینه‌ساز افزایش تقریب است
امام جمعه موقت سنندج گفت: شناخت پیروان مذاهب سنی و شیعه از اصول اساسی مذهب همدیگر موجب رفع اختلافات جزئی و افزایش تقریب در جهان اسلام خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا محمدامین راستی در اولین همایش تقریب مذاهب اسلامی، فرصت‌ها و چشم‌انداز آینده که با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستایان اهل سنت و روحانیون اهل تشیع در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، با بیان اینکه توحید منجمد و خشک و خالی برای دشمنان اسلامی ترسی ندارد، اظهار کرد: اگر امروز استکبار جهانی با ما دشمنی دارد به خاطر این است که در کلمه توحید ما نفی استکبار وجود دارد و خدایان دروغین را نفی می‌کنیم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج افزود:‌ استکبار از توحید ملت ایران می‌ترسند چون ما از محمدی تبعیت می‌کنیم که از بهترین پیشنهادات اهل قریش گذشت و توحید را برگزید.

راستی خاطرنشان کرد: امروز امت محمد بیش از یک‌ میلیارد و 800 میلیون جمعیت دارد و در هزاران هزار مسجد اذان محمدی طنین انداز می‌شود و ما به عنوان مسلمان حاضر نیستیم سلطه هیچ دشمنی را بپذیریم.

وی گفت:‌ تبعیت از رسول، تمسک بر قرآن و تبعیت از توحید تنها راه سعادت جهان اسلام و برنده‌ترین ابزار برای مقابله با دشمنان است.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه اهل سنت و تشیع باید کتاب‌های همدیگر را با تعمق و تعقل بخوانند، گفت: شناخت از اصول اساسی مذهب همدیگر موجب رفع اختلافات جزئی و افزایش تقریب در جهان اسلام خواهد شد.

راستی خاطرنشان کرد: اختلافات جزیی که در بین مذاهب اسلامی وجود دارد رحمت و بستر تفکر است نباید اجازه دهیم این مسائل شکاف و تفرقه ایجاد کند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با تاکید براینکه دشمنان اسلام از توحید ما می‌ترسند، افزود: البته توحیدی که سلطه سلطه‌گران را نفی می‌کند نه توحید خشک و خالی که ساخته و پرداخته دست دشمنان است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.