اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


همه مسلمانان درکنار ایران و ترکیه باشند

تاریخ انتشار: 1397/5/26
کد خبر: 55430
Print
Rss Services


دارالافتاء سنی عراق :
همه مسلمانان درکنار ایران و ترکیه باشند
سخنگوی دار الافتاء اهل سنت عراق روز پنجشنبه همه مسلمانان جهان را به اعلام همبستگی و ایستادن در کنار جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بر ضد فشارهای اقتصادی آمریکا فراخواند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاري ايرنا، 'شیخ عامر البیاتی' به خبرگزاری صوتی - تصویری'یونیوز' گفته است که بر همه مسلمانان لازم است که در ضدیت با محدودیت های اقتصادی آمریکا در کنار جمهوری اسلامی ایران و ترکیه قرار بگیرند.

وی خاطرنشان ساخت که از کتاب و سنت 56 دلیل شرعی وجود دارد که همکاری و مساعدت کافر را علیه مسلمان تحریم کرده است و از نظر ما آمریکا – چه بخواهد و چه نخواهد - مصادق کفر است و نباید او را علیه کشورها و ملت های مسلمان یاری کرد.

شیخ البیاتی افزود که دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه هر دو مسلمان هستند و ملت های دو کشور شهادتین را هر روز پنج بار در نمازهای واجب قرائت می کنند بنابراین نباید از مسئله تحریم های اقتصادی آمریکا علیه این کشورها به سادگی گذشت.

وی گفت که عراق از تبعات تحریم های اقتصادی کاملا آگاه است زیرا برای 13 سال تجربه تحریم اقتصادی و تبعات آن را چشیده و می داند که تحریم ها به معنی توقف روند توسعه و پیشرف کشور و افزایش فقر و محرومیت و به گرسنگی کشاندن مردم است.

سخنگوی دارالافتاء اهل سنت عراق افزود که هدف نهایی سیاست های آمریکا در منطقه و تحت فشار گذاشتن کشورهایی مانند ایران و ترکیه قضیه فلسطین است و فلسطین قلب همه این سیاست های واشنگتن را تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد که آمریکا 8 شرط را برای ترکیه مطرح کرده که هریک از آنها حاکمیت و سیاست این دولت مهم و عضو رسمی سازمان ملل را هدف قرار داده است.

وی ابراز تاسف کرد که برخی از حکام کشورها آمریکا را در سیاست هایش علیه کشورهای منطقه یاری می دهند.

پیش از این نیز 'شیخ مهدی الصمیدعی' رییس دار الافتاء اهل سنت در نماز جمعه گذشته، علیه تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران موضع گرفته و گفته بود که 'در صف دفاع از جمهوری اسلامی ایران نخستین نفر خواهم بود.'

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.