اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


تروریست های تکفیری داعش و حمله به مراکز آموزشی افغانستان

تاریخ انتشار: 1397/5/27-14:49
کد خبر: 55450
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
تروریست های تکفیری داعش و حمله به مراکز آموزشی افغانستان
تروریست های تکفیری داعش مسئولیت حمله مرگبار به مرکز آموزشی کابل را بر عهده گرفته اند .

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، تروریست های تکفیری داعش مسئولیت حمله مرگبار به مرکز آموزشی کابل را بر عهده گرفته اند .

پایگاه خبری رادیو ان زد گزارش داده است که تروریست های تکفیری داعش مسئولیت حمله مرگبار هفته پیش به یک مرکز آموزشی در شهر کابل پایتخت افغانستان را بر عهده گرفته اند . در این حمله تروریستی که در مرکزی آموزشی در شهر کابل رخ داده بود، تروریست ها به صورت ناشناس وارد این مرکز شده و کمربند انفجاری خود را در میان محصلان و دانش آموزان منفجر کردند که بر اساس آن دست کم 48 تن کشته شده و بیش از 67 تن دیگر هم زخمی شدند . این یکی از مرگبار ترین حملات تروریستی ای بوده است که در سال های گذشته توسط تروریست های داعش در این کشور جنگ زده روی داده است . تروریست های داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده گرفته و اعلام کرده اند که به دنبال گسترش حملات خود در این کشور می باشند و هیچ جای امنی را در افغانستان باقی نمی گذارند. این حمله تروریستی در حالی روی داده است که یک روز پیش از آن هم حمله ای دیگر به نظامیان افغانی روی داده که باز هم این داعشی ها بوده اند که مسئولیت این اقدامات تروریستی را بر عهده گرفته اند . این حملات نشان دهنده گسترش بیش از پیش نا امنی در افغانستان و جان گرفتن تروریست های تکفیری داعش در این کشور می باشد که زنگ خطری بزرگ برای کشور های منطقه است .

حمله تروریست ها به مرکزی آموزشی و کشتار افراد بی گناهی که در حال آموزش و یادگیری بوده اند نشان دهنده اوج توحش این تروریست های تکفیری و آموز ه های وهابیت عربستانی است که مشوق این تروریست ها برای کشتار محصلان بوده است .

لینک خبر:

https://www.radionz.co.nz/news/world/364290/islamic-state-claims-kabul-s-latest-deadly-attacks

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.