اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


آزمون پذیرش طلاب با شرکت بیش از ۵۰۰ طلبه شیعه و سنی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/6/6
کد خبر: 55679
Print
Rss Services


معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی :
آزمون پذیرش طلاب با شرکت بیش از ۵۰۰ طلبه شیعه و سنی برگزار شد
صابری گفت: آزمون اختصاصی طلاب شیعه و اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی امسال با مشارکت بیش از ۵۰۰ طلبه شیعه و سنی در ۶ استان کشور برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش طلاب شیعه و اهل سنت در این دانشگاه گفت: این آزمون روز گذشته 5 شهریور ماه با استقبال بسیار خوب داوطلبان شیعه و اهل سنت در 6 استان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار شد.

رضا صابری با ارائه توضیحاتی در خصوص برگزاری این آزمون خاطرنشان کرد: آزمون اختصاصی طلاب شیعه و اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی امسال با مشارکت بیش از 500 طلبه شیعه و سنی در 6 استان کشور برگزار شد به طوریکه بالغ بر 60 درصد شرکت کنندگان در این آزمون از داوطلبان عزیز اهل سنت بودند و استقبال از آزمون رشد بسیار بیشتری نسبت به سالهای قبل برخوردار بود.

 وی افزود: در سال گذشته حدود 320  نفر شرکت کننده داشتیم که امسال بالغ بر 500 نفر از طلاب در این آزمون شرکت کردند و استقبال خوبی از طرف طلاب صورت گرفت و این نشان می دهد که دانشگاه مذاهب اسلامی در این رویکرد جدیدی که برای خود انتخاب کرده می‌تواند برای تقریب مذاهب اسلامی یک مدل بسیار مقبول باشد و تفکرات وحدت اسلامی را روز به روز در همه استانهای کشور توسعه دهد.

معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت: البته رسالت تقریب مذاهب در حوزه خارج از کشور نیز مقوله جدایی است که فعلا این آزمون را در خارج از کشور نداریم و مربوط به طلاب شیعه و سنی داخل کشور است.

صابری ادامه داد: آزمون پذیرش اختصاصی طلاب امسال در 15 رشته محل در سه مقطع تحصیلی کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در شهرهای قم، سنندج، بندرعباس، زاهدان، گلستان و بوشهر برگزار شد که بخش عمده داوطلبان حدود 50 درصد سه رشته رشته فقه امامیه، فقه شافعی و فقه حنفی اختصاص داشت وتعداد قابل توجهی از طلاب تمایل داشتند در قالب این سه رشته در دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیلات خود را ادامه دهند.

وی با بیان این که قریب به 45 درصد داوطلبین در مقطع کارشناسی ارشد شرکت داشتند، تصریح کرد: بخش عمده  آنها در رشته‌های حقوق عمومی، حقوق خصوصی و حقوق جزای اسلامی در این آزمون شرکت کردند.

معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین از اعلام نتایج این آزمون تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: البته داوطلبان مقطع دکتری علاوه بر این آزمون مرحله مصاحبه نیز خواهند داشت و این آزمون 50 درصد امتیاز دارد و 50 درصد مربوط به سابقه آموزشی و پژوهشی آنهاست و در مورد داوطلبین کارشناسی ارشد هم مرحله دیگری خواهیم داشت که سوابق آموزشی و پژوهشی آنها را لحاظ خواهیم کرد.

صابری تاکید کرد: تلاش ما بر این است که تا قبل از مهر ماه نتایج آزمون اختصاصی طلاب را اعلام کنیم تا قبول شدگان از نیمسال اول تحصیلی سال 97 98 یعنی از مهرماه تحصیل خود را در دانشگاه مذاهب اسلامی آغاز کنند.

وی  با بیان این که تحصیل برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی و ارشد این آزمون رایگان بوده و هزینه اندکی از داوطلبین مقطع دکتری که کمتر از 50 درصد شهریه دانشگاههای دیگر است اخذ می‌شود، افزود: پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام حتما باید مدارکی دال بر طلب بودن داشته باشند و مدرک تحصیلی مقطعی که در آزمون شرکت کردند را ارائه دهند که در دفترچه اولیه آزمون مدرک لازم برای هر مقطع را اعلام کرده ایم و داوطلبین اهل سنت هم باید مدرک مورد تایید دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت را ارائه دهند.

معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی در پایان تاکید کرد: این آزمون بر اساس مجوز وزارت علوم و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور و با همکاری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی برگزار می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون پس از اتمام دوران تحصیل مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از دانشگاه مذاهب اسلامی دریافت خواهند کرد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.