اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


فردی که خودکشی می کند گناهکار است اما کافر نیست

تاریخ انتشار: 1397/6/6
کد خبر: 55684
Print
Rss Services


استاد دانشگاه الازهر :
فردی که خودکشی می کند گناهکار است اما کافر نیست
«احمد کریمه» استاد فقه و شریعت اسلامی در دانشگاه الازهر مصر گفت: خودکشی گناه کبیره است و انجام دهنده آن فاسق و گناهکار است اما براساس اجماع ائمه چهارگانه اهل سنت کافر نیست و خارج از ملت محسوب نمی شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از شفقنا، احمد کریمه شب گذشته در گفتگو با شبکه ماهواره ای «الحدث الیوم» اظهار داشت: فرد خودکشی کننده لزوما اطلاعاتی از دین را انکار نکرده است اما به قتل خودش اقدام کرده است و با این سخن خداوند مخالفت کرده است که می فرماید: «خودتان را نکشید زیرا خدا همواره با شما مهربان است» و همچنین این سخن خداوند که فرموده است: «خود را به مهلکه و خطر در نیفکنید».

کریمه با اشاره به اینکه به گفته فقها، مجازات خوکشی کننده براساس اراده الهی است و شاید وارد جهنم شود اما همیشگی نخواهد بود، افزود: برخی از اخبار مربوط به جزای فرد خودکشی کننده از رهگذر تهدید است.

استاد فقه مقارن دانشگاه الازهر در ادامه گفت: خودکشی کننده فاسق و گناهکار است و کار حرامی را مرتکب شده است اما از ملت خارج نمی شود و در نتیجه غسل، کفن و نمازمیت در مورد او اجرا می شود و در قبرستان مسلمانان نیز به خاک سپرده می شود و این اجماع اهل سنت در الازهر شریف است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.