اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ادعاهای واهی رسانه‌های معاند علیه نهادهای انقلابی در کردستان "کذب محض" است

تاریخ انتشار: 1397/6/11
کد خبر: 55750
Print
Rss Services


واکنش علمای اهل سنت کردستان :
ادعاهای واهی رسانه‌های معاند علیه نهادهای انقلابی در کردستان "کذب محض" است
علمای برجسته اهل سنت به ادعاهای واهی رسانه‌های معاند علیه نهادهای انقلابی در کردستان واکنش نشان دادند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا فایق رستمی ضمن تسلیت جان‌ باختن چهار نفر از فعالان محیط زیست در آتش‌سوزی جنگل‌های اطراف روستای پیله و سلسی این شهرستان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال به خانواده‌های داغدار آنان، صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید. وی گفت: از همه کسانی که که در محل آتش‌سوزی داوطلبانه حضور یافتند و برای مهار آتش‌سوزی همکاری و کمک کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ادعاهای واهی مطرح‌شده پس از این آتش‌سوزی، از سوی برخی افراد به‌نام فعال مدنی و حامیان گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب و رسانه‌های معاند، مبنی بر تیراندازی و کشتن 4 نفر از فعالان محیط زیست توسط نهادهای انقلابی تصریح کرد: همچنین اقدامی صورت نگرفته و طرح چنین ادعاهایی کذب محض است.

وی خاطر نشان کرد: جانباختن 4 نفر از شهروندان در آتش‌سوزی جنگل‌های روستای پیله و سلسی شهرستان مریوان، هیچ ارتباطی به نهادهای انقلابی نداشت اما دشمنان می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، آتش‌سوزی کاملاً طبیعی است.

ماموستا رستمی افزود: دشمنان نمی‌خواهند امنیت و آرامش کنونی کردستان در منطقه حاکم باشد و هر بار به بهانه‌های مختلف، جوسازی، اتهام‌زنی و ادعاهای توخالی قصد تشویش اذهان عمومی و فاصله گرفتن مردم از نظام را دارند اما باید بدانند که هیچگاه به اهداف شوم و پلیدشان نمی‌رسند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امنیت و آرامش پایدار در استان کردستان حاکم است و خوشبختانه هیچ مشکلی نداریم.

ماموستا عبدالرحمن خدایی، با تکذیب ادعاهای مطرح‌شده رسانه‌های معاند نظام درباره آتش‌سوزی مریوان مبنی بر کشتن 4 نفر از حافظان محیط زیست توسط نهادهای انقلابی اظهار داشت: آتش‌سوزی جنگل‌های روستای پیله و سلسی مریوان طبیعی و طرح چنین ادعاهایی نیز کذب است.

وی گفت: متأسفانه حامیان محیط زیست برای مهارکردن آتش جان خود را از دست دادند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: کشتن 4 نفر از حافظان محیط زیست از سوی نهادهای انقلابی کذب و صحت ندارد.

ماموستا مصطفی شیرزادی اظهار داشت: وزش باد شدید در روز آتش‌سوزی مریوان، سرعت پیشرفت آتش را چندین برابر کرد و حافظان محیط زیست نیز برای مهار کردن آتش جان خود را از دست دادند و در آتش سوختند.

وی با اشاره به ادعاهای مطرح‌شده رسانه‌های معاند نظام درباره آتش‌سوزی مریوان مبنی بر کشتن 4 نفر از حافظان محیط زیست توسط نهادهای انقلابی گفت: نباید کسانیکه درباره این آتش‌سوزی و یا هر موضوع دیگری اطلاع، علم و آگاهی ندارند، "اظهار نظر و حاشیه‌پراکنی" نکنند چراکه باید در روز قیامت پاسخ‌گو باشند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: باید کسانی که دست به آتش‌سوزی جنگل‌ها می‌زنند، چنین اقدامی را "حرام" بدانند چراکه جان هزاران جاندار ضعیف نیز از بین می‌رود.

ماموستا شیرزادی افزود: مدت‌هاست که درخواست یک بالگرد برای این شهرستان داده‌ایم تا برای مهار آتش‌سوزی‌های احتمالی با مشکل مواجه نشویم اما به نتیجه‌ای نرسیده است، نباید دولت بی‌توجه باشد.

ماموستا محمد امین راستی نیز با اشاره به ادعاهای واهی مطرح‌شده پس از آتش‌سوزی جنگل‌های روستای پیله و سلسی شهرستان مریوان از سوی برخی افراد به‌نام فعال مدنی و حامیان گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب در منطقه، مبنی بر کشتن 4 نفر از حافظان محیط زیست توسط نهادهای انقلابی اظهار داشت: این ادعاهای حامیان تروریست‌ها هیچ اصل و اساسی ندارد و طرح چنین ادعاهای بی‌پایه، دروغی بیش نیست.

وی گفت: نهادهای انقلابی دلسوزانه در استان کردستان مشغول به ‌خدمت هستند و حافظان برای حفظ امنیت و آرامش کنونی، جان خود را تقدیم می‌کنند و در راه مردم شهید می‌شوند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: طرح چنین ادعاهایی کاملاً دروغ و از سوی خود حامیان خائن ضدانقلاب است.

ماموستا راستی با اشاره به بیانیه‌های جهت‌دار برخی افراد به‌نام فعالان مدنی و سیاسی که این‌روزها در فضای مجازی مطلب پخش می‌کنند، افزود: سکوت همین افراد در ایام شهادت 11 نفر از حافظان امنیت و آرامش مردم، سکوتی انسانی نبود و از لحاظ اخلاقی و شریعت اسلام محکوم بود.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.