اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


همایش شروع سال تحصیلی 98-97 مدارس علوم دینی اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/6/13
کد خبر: 55815
Print
Rss Services


همایش شروع سال تحصیلی 98-97 مدارس علوم دینی اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان برگزار شد
همایش توجیهی شروع سال تحصیلی 98-97 مدارس علوم دینی اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با حضور مدیران، ناظران و رابطان برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، همایش توجیهی شروع سال تحصیلی 98-97 مدارس علوم دینی اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با حضور مدیران، ناظران و رابطان مدارس اهل سنت در کانون طه گرگان برگزار شد.

 

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان در این همایش با استفاده از آیات قرآن کریم به ویژگی های پیامبر بزرگوار اسلام اشاره نمود و گفت: مهمترین ویژگی پیامبر (ص) عشق، علاقه و ارتباط قوی با مردم و شناسایی و رفع مشکلات مردم بود.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه با اشاره به ویژگی های اخلاقی و عاطفی پیامبر گرامی اسلام، اظهار نمود: مردمی بودن از خصوصیات بارز پیامبر (ص) بود.

وی با تاکید بر اینکه، پیامبر گرامی اسلام درد جامعه را درد خود می دانست، افزود: آن حضرت طبیب دوار بود که با حضور در جمع و آشنایی با مشکلات مردم در پی درمان آنها بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام به دنبال این بود که همه افراد جامعه را هدایت کند، خاطرنشان کرد: آن حضرت تمام سعی و تلاشش در پی هدایت و آگاهی جامعه بود که در این وظیفه مهم تلاش داشت دشمن خود را به سعادت و خوشبختی برساند.

 

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با بیان اینکه، امروز لازم است طلبه جوان با عشق و علاقه وارد مدارس علوم دینی بشود، افزود: اولین شرط طلبگی ایجاد انگیزه و علاقمندی به حضور در مدارس علوم دینی است و طلبه در سال تحصیلی جدید با ورود به مدارس باید تغییر را احساس کند.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، علمای پیشین در علوم مختلف تخصص داشتند، افزود: ما باید با حفظ سنت های گذشته طلاب را با مسائل و فنون روز هم مجهز و آشنا کنیم تا بتوانند برحسب نیاز جامعه به وظیفه و رسالت خود عمل کنند.

وی ارتقای سطح علمی را از نیازهای مبرم مدارس علوم دینی عنوان کرد و تصریح نمود: خروجی مدارس باید با تربیت طلاب و روحانیون متخصص و آگاه هدفمند و با برنامه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، مبنای اصلی کار در مدارس علوم دینی و حوزه تربیت عالم است، افزود: این امر نیاز به ضرورت تحول و نوآوری در متون درسی و روش تدریس و برنامه ریزی دارد.

وی اظهار نمود: مدارس باید جاذبه آفرینی کنند و برای طلاب جذاب شوند و بدینوسیله عملکرد خوب مدیران و مدرسین می تواند در پیشگیری افزایش انصرافی ها جلوگیری نماید.

 

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با بیان اینکه، دفتر استانی برای ارتقای سطح علمی و معلومات طلاب و بروز رسانی سیستم آموزشی مدارس آمادگی و همکاری لازم را با مدیران خواهد داشت، تصریح نمود: رعایت نظم و انضباط در مدارس از اهم وظایف طلاب و مدرسان است و در این زمینه باید به مسائل آموزشی، تربیتی، اخلاقی و معنوی طلاب توجه ویژه شود.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه، با اشاره به اینکه در دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی به شمار می‌رود، اظهار نمود: مباحثه و مطالعه و توجه به امر پژوهش و تحقیق از دیگر الزمات مدارس علوم دینی بشمار می ورد.

وی برگزاری امتحانات هماهنگ، جدی و ثبت نمرات را از دیگر راه های موفقیت و ارتقای سطح علمی و آموزشی مدارس برشمرد و افزود: ارتقای سطح علمی و آموزشی مدارس از مهم ترین اهداف دفتر استانی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت است که با یاری خداوند و تلاش مدیران و مدرسان بر این مهم روز بروز افزوده خواهد شد.

وی با تاکید براینکه، شرایط امروز کشور، منطقه و جهان فرق کرده است، گفت: مدیران مدارس و اساتید وظیفه دارند با شرایط جهان امروز آشنا بشوند و با آگاهی و شناخت کامل نقش پیامبران را ایفا کنند.

 

معاون آموزش و پژوهش دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان نیز در این آیین ضمن خیر مقدم گویی به حضار و آرزوی سالی موفق برای آنان به تشریح و تبین بسته آموزشی پرداخت و جزعیات برگزاری آزمون ورودی مدارس علوم دینی را بیان داشت.

سید قربان حسینی با اشاره به برنامه های آتی معاونت آموزش و پژوهش دفتر شمال کشور گفت: در برنامه های آتی زمینه بروز خلاقیت ها برای روحانیون و طلاب فراهم شده است و نگاه حاکم در تدوین برنامه ها تقویت توانایی های یادگیری طلاب و فرصت بروز خلاقیت ها در آنان می باشد.

وی در پایان با اشاره به اراده دفتر شمال کشور بر تحقق آموزش و پژوهش مطلوب گفت: تمام تلاش ما بر این است که طلاب با تمرکز بیشتر بر یادگیری، مدرسین با تمرکز بیشتر بر آموزش، آموزش و پژوهش عمیق، موثر و پایدار در سطح مدارس علوم دینی شمال کشور محقق شود.

 

مدیر شعبه گنبد کاووس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان نیز در این همایش ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدرسین، ناظران و رابطان مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: انشاالله در آینده این نشست به همت رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در شهرستان گنبد کاووس برگزار خواهد.

حجت الاسلام ربانی با بیان اینکه، شمال کشور از نظر استعداد و فرهنگ ناب اسلامی غنی است، افزود: مطالعه دینی از وظایف اصلی طلاب جوان در حوزه های علمیه است تا با آگاهی و دانش بیشتر در مدارس حضور پیدا کنند.

وی افزود: اگر طلاب مسلح به حفظ قرآن کریم باشند قطعا می توانند بسیاری از مشکلات را حل نموده و جواب سوالات خود را دریافت نمایند.

وی تصریح نمود: اجرای فوق برنامه ها در مدارس، جرقه راه رسیدن طلاب جوان به هدف والای رسالت روحانیت است.

 

معاون فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان نیز در این آیین گفت: گسترش معارف اسلامی، رشد تاسیس مساجد و مدارس اهل سنت، برگزاری نمازهای عیدین، جمعه و ترویج فرهنگ قرآنی و ... از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، در آستانه 40 سالگی انقلاب که دشمن از هر طرف قصد خدشه دار کردن نظام و انقلاب اسلامی را دارد، افزود: وظیفه همه مدرسین و امامان جمعه و جماعت است که در سخنان خود در نماز های جمعه به مباحث مذهبی و دست آوردهای نظام اشاره کنند و در مصاحبه های خود این مهم را در نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه طلبه بعد از طی 12 سال دوران طلبگی پس از فارغ التحصیلی حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: در این دوران طلبه باید هنر استفاده از علم خویش را به خوبی فرا گرفته باشد و قدرت انتقال علوم و مطالب خود را داشته باشد.

حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه جهان امروز از همه نظر تفاوت پیدا کرده است، گفت: باید بشناسیم که مخاطب از ما چه می خواهد وبا شناخت از افکار و عقاید مردم وظیفه و رسالت خویش را به نحو شایسته انجام بدهیم.

وی با تاکید براینکه، برنامه های آموزشی و فرهنگی دو بال موفقیت مدارس علوم دینی است، گفت: در مدارس علوم دینی علاوه بر برنامه های آموزشی باید برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیز داشته باشیم تا موجب ارتقا سطح علمی مدارس شویم.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.