اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مراسم اختتامیه اولین گروه از پنجمین دوره اردوی راه رضوان در مشهد مقدس برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/6/13
کد خبر: 55822
Print
Rss Services


برگزاری مراسم اختتامیه اردوی راه رضوان در سال 97 ؛
مراسم اختتامیه اولین گروه از پنجمین دوره اردوی راه رضوان در مشهد مقدس برگزار شد
مراسم اختتامیه اولین گروه از پنجمین دوره اردوی راه رضوان در مشهد مقدس برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مراسم اختتامیه مراسم اختتامیه اولین گروه از پنجمین دوره اردوی راه رضوان با حضور شرکت کنندگان در این اردو برگزار شد.

در این مراسم که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت سراسر کشور برگزار شد. دکتر عباسعلی فرزندی، رئیس دفتر راهبرد و تعالی سازمانی دبیرخانه و مولوی یعقوبی، از اساتید حوزه علمیه اهل سنت احمدیه تربت جام به ایراد سخن پرداختند.

رئیس دفتر راهبرد و تعالی سازمانی دبیرخانه گفت: باید علما را در جایگاهی ببینیم تا علاوه بر اینکه در محیط دینی و مذهبی راهبر و هدایت گر جمعیت های مختلف در سنین مختلف جامعه هستند، همزمان باید پاسخگوی نیازهای سیاسی و اجتماعی اقشار جامعه نیز باشند.

دکتر عباسعلی فرزندی با بیان اینکه، امت اسلامی با بهره گیری از اندیشه های سرسلسله وحدت و تقریب، مرحوم سید جمال الدین اسعد آبادی که می تواند راهگشای ما باشد گفت: عصاره اندیشه آن مرحوم در جایگاهی قرار دارد که مشکلات جهان اسلام و دلیل عقب ماندگی آنها را در چهار عنصر، تفرقه و اختلاف، همراه نشدن با کاروان شتابان علم، نیافتن رهبری راستین و عدم انسجام و اتحاد برای گام برداشتن بسوی هدف متعال امت اسلامی بیان داشته است.

وی با اشاره به اینکه در آموزه های دینی آمده است که وقتی دشمن در دور دست است باید برای مقابله به آن حرکت کرد تا مبادا پیش روی کرده و به خاکمان بیاید، افزود: راهبرد اختلاف افکنی و ایجاد درگیری در جوامع اسلامی مورد توجه دشمنان بوده و خواب اصلی دشمنان برای ایران است، چون آن هویتی که برای امت اسلامی بازیابی هویت کرده است، انقلاب اسلامی بوده است.

دکتر عباسعلی فرزندی با تاکید براینکه امروز با این نگاه عزت را برای امت اسلامی آفریده ایم، تصریح نمود: امروز وظیفه داریم با اهتمام و تمسک به سنت نبوی، وحدت و انسجام و آموزه های اسلام ناب را مورد توجه قرار داده و گفتمان آبرومند و عزت افزایی ایران اسلامی در محیط ملی و منطقه ای را بازسازی و تقویت نماییم.

گفتنی است: در پایان این مراسم از نفرات برتر در مسابقات برگزار شده در طی اردو تقدیر به عمل آمد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.