اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت نقده برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/6/18
کد خبر: 55896
Print
Rss Services


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت نقده برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت نقده با حضور مسئولین استانی و شورای اداری شهرستان برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت نقده با حضور مسئولین استانی و شورای اداری شهرستان برگزار شد.

در این مراسم از زحمات و خدمات ماموستا سرخابی تقدیر و قدردانی شد و ماموستا کلشی نژاد به عنوان امام جمعه جدید اهل سنت نقده معرفی گردید.

حجت الاسلام ابراهیمی، امام جمعه نقده اظهار داشت: ارتباط خوب و تنگاتنگی با امام جمعه اهل سنت سابق وجود داشت و در راستای تقویت مبنای دینی، سیاسی و اقتصادی انقلاب اسلامی همکاری کردند.

وی افزود: دشمنان تلاش دارند با ایجاد اختلاف مبنای قرآنی مسلمانان را از بین ببرند و با ایجاد گروه های تکفیری مختلف و با استفاده از راه های مختلف می خواهند در بین مسلمین نفوذ کرده و باعث تفرقه شوند

حجت الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: روحانیون اهل سنت و تشیع منطقه و مردم شهرستان اجازه چنین اقدامات توطئه گرانه ای را نخواهند داد.

حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان نیزبا اشاره به سالگرد روز مباهله اظهار داشت: سالروز جریان مباهله، یادآور پیروزی معنویت و دعا است و حق بودن و راستگویی پیامبراکرم (ص) با مباهله ، در برابر ادیان الهی مختلف به اثبات رسید و حجت بر مسلمانان تمام شد.

وی افزود: جریان مباهله پیامبر اکرم(ص) و اهل بیتش نیز توسط علمای اهل سنت معرفی شده است و هیچگونه اختلافی بین تشیع و اهل سنت وجود ندارد.

حجت الاسلام فعال آذر با شاره به اهمیت خدمت و دوستی با مردم خاطرنشان کرد: مسئولین باید خادم مردم باشند و دین خود را در برابر زحمات این مردم اداء کنند.

وی گفت: محبت و دوستی نسبت به مردم باعث تقویت روحیه خدمت بیشتر خواهد شد و در جهت حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تلاش کنند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان تصریح کرد:  مسئول باید نوکر ملت ولایتمدار و فداکار ایران اسلامی باشند و این فرصت را غنیمت بشمارند و تکریم ارباب رجوع را مدنظر داشته باشند.

وی با تکریم امام جمعه سابق اهل سنت نقده اذعان داشت: ماموستا سرخابی به عنوان یک عالم پیشکسوت نزدیک بیست سال ، خدمات صادقانه ای را برای دین و مردم ارائه دادند و با شجاعت معارف اسلامی را بیان می کنند.

فعال آذر بیان داشت: ماموستا کلشی نژاد نیز از روحانیون جوان، شجاع و انقلابی هست و امیدواریم مایه برکت برای مردم و جوانان باشد و بتوانند نقش مهم مدیریت فرهنگی در شهرستان را اجرا کنند.

وی تاکید کرد: مسئولین و مردم در کنار ائمه جمعه باید به مباحث دینی و فرهنگی توجه کنند و نظر تخصصی علماء در مسائل دینی مورد توجه باشد.

ماموستا سرخابی، امام جمعه سابق اهل سنت نقده اظهار داشت: امیدواریم توانسته باشیم در راستای انجام وظیفه و تبلیغ دین اسلام و اجرای آرمان های انقلاب اسلامی موفق بوده باشیم.

وی افزود: هر انسانی دارای وظایف و مسئولیتی در قبال جامعه و انسان هاست که باید تلاش گردد در انجام این وظایف در برابر درگاه خداوند متعال سربلند باشیم.

ماموستا سرخابی با اشاره به اهمیت نماز جمعه خاطرنشان کرد: نماز جمعه در دین اسلام حاشیه نیست ، بلکه متن اسلام است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی سنگر و پایه پشتیبانی انقلاب است.

وی گفت: نماز جمعه فرصتی برای آگاهی مردم از ضرر و زیان های دنیوی از جمله معرفی توطئه های دشمنان و رعایت تقوای الهی است و باید بیشتر اهمیت داده شود.

 امام جمعه سابق اهل سنت نقده تصریح کرد: جبهه حق باید در برابر نظام باطل و دشمنان انقلاب ایستادگی کنند و این مقاومت و همدلی هم اکنون نیز توسط ملت ایران در حال تقویت و توسعه است.

وی  با تاکید بر لزوم وحدت بین مسلمین عنوان کرد: دشمنان می خواهند بین مردم ، جوانان و علماء فاصله ایجاد کنند و اعتماد مردم را سلب کنند.

سرخابی اذعان داشت: مسئولین نیز با رعایت تقوای الهی و گفتار همراه با عمل باعث اعتماد مردم و نابودی دشمنان خواهد شد.

 ماموستا مامد کلشی نژاد، امام جمعه جدید اهل سنت نقده نیز اظهار داشت: از اعتماد مسئولین و تلاشهای امام جمعه سابق تقدیر و تشکر میکنم و امیدواریم در جهت اعتلای فرهنگی و سیاسی شهرستان گام برداریم.

وی افزود: بنده به عنوان یک شاگرد کوچک از راهنمایی های علمای بزرگوار و

ماموستا واوی خاطرنشان کرد: استان اذربایجان غربی و شهرستان نقده نیز به عنوان رنگین کمانی از ادیان و اقوام مختلف بدون تضاد و پراکندگی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و نماد وحدت برای جغرافیای ایران اسلامی است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.